Menu kategorii
 • Koniec wsparcia dla iTunes w Windows XP i Vista

  Koniec wsparcia dla iTunes w Windows XP i Vista

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  01:26
  27.02.2018
  1158 wyświetleń

  Użytkownicy systemów Windows XP i Windows Vista zdążyli się już przyzwyczaić do gasnącego wsparcia ze strony dostawców oprogramowania. We znaki daje się to zwłaszcza w przypadku antywirusów i przeglądarek internetowych, ale co z oprogramowaniem multimedialnym? Twórcy jednego z najważniejszych odtwarzaczy i sklepów z cyfrową muzyką postanowili zakończyć w maju wsparcie dla XP i Visty. Mowa oczywiście o Apple i jego iTunes.

  iTunes - Windows XP

  Zakończenie wsparcia dla starszych systemów Microsoftu (ale i dla własnego w postaci Apple TV pierwszej generacji) twórcy aplikacji tłumaczą oficjalnie zmianami na poziomie bezpieczeństwa, po wprowadzeniu których dalsze korzystanie z iTunes Store przestanie być możliwe. "Począwszy od 25 maja, Apple wprowadzi zmiany zabezpieczeń, które uniemożliwią starszym PC z Windows używanie iTunes Store. Jeśli posiadasz PC z Windows XP lub Vista, twój komputer nie jest już wspierany przez Microsoft i nie będziesz w stanie używać najnowszej wersji iTunes" - głosi komunikat Apple Support.

  Nie oznacza to jednak, że korzystanie z iTunes przestanie być w ogóle możliwe: "Będziesz mógł nadal używać wcześniejszych wersji iTunes na twoim PC z Windows, [ale] bez wsparcia Apple. Nie będziesz mógł jednak dokonywać nowych zakupów w iTunes Store, ani ponownie pobierać wcześniej zakupionych [treści] na ten komputer".

  Po 25 maja, aby móc korzystać z aktualnych wydań iTunes, kupować muzykę w iTunes Store lub pobierać zakupioną wcześniej zawartość, potrzebny będzie co najmniej Windows 7, który nadal cieszy się wsparciem Apple'a. Tego samego powiedzieć niestety nie można o Windows 10 S, bowiem obiecany iTunes w wersji UWP wciąż nie doczekał się wydania w Microsoft Store.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://support.apple.com/en-us/HT208104

  Polecamy również w kategorii Windows XP