Koniec wsparcia dla Windows 7, 8 i innych produktów na forach Microsoft Answers

Koniec wsparcia dla Windows 7, 8 i innych produktów na forach Microsoft Answers

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:23
11.06.2018
0 komentarzy
636 wyświetleń

Microsoft Answers/Microsoft Community to często pierwszy kierunek, jaki obierają użytkownicy w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania i rozwiązań problemów związanych z produktami Microsoftu. Można się spodziewać, że gdy nasz problem jest dość powszechny, na forach znajdują się już odpowiedzi pracowników wsparcia Microsoftu. Z tym jednak już koniec, przynajmniej dla kilkunastu starszych systemów, aplikacji i urządzeń.

Microsoft Answers

Zmiany na forach Microsoft Community wejdą w życie w lipcu tego roku. Dokładnie oznacza to, że załoga Microsoftu nie będzie dłużej świadczyć wsparcia technicznego dla wybranych produktów. Nie będzie proaktywnych przeglądów, monitorowania ani odpowiadania na pytania. Fora te będą nadal moderowane przez agentów Microsoftu, "by upewnić się, że uczestnicy mogą angażować się w bezpieczne i pozytywne środowisko". Jakie więc działy zostaną pozbawione wsparcia? Oto ich lista:

  • Windows 7, 8.1, 8.1 RT
  • Microsoft Security Essentials
  • Internet Explorer 10
  • Office 2010, 2013
  • Surface Pro, Surface Pro 2, Surface RT, Surface 2
  • Microsoft Band – temat zostanie zablokowany. Microsoft kieruje użytkowników do działu Microsoft Band 2.
  • Forum urządzeń mobilnych – wsparcie Microsoftu będzie ograniczone do tematu “Other Windows mobile devices”.
  • Zune – temat zostanie zablokowany, ale nadal będzie można go przeglądać.

Koniec wsparcia technicznego na forach to oczywiście nie koniec samych tematów (z wyjątkiem Zune, który przechodzi w tryb "tylko do odczytu"). Microsoft zachęca forumowiczów, by kontynuowali zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Nie będzie już jednak można liczyć na wyjaśnienia pracowników Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://answers.microsoft.com/en-us/feedback/forum/fdbk_news/product-support-forum-changes-on-microsoft/b1f5c5a4-7d66-4579-83bf-2b6ba599baaa

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

Skomentuj

Autor