Koniec urządzeń linii Surface przed rokiem 2019?

Koniec urządzeń linii Surface przed rokiem 2019?

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
12:23
05.10.2017
2 komentarze
1339 wyświetleń

Kilka dni temu Microsoft pozbył się jednego ze swoich serwisów, mianowicie Groove Music Pass. Wywołało to sporą falę krytyki, oraz niesamowitą wręcz ilość dyskusji. Doszło nawet do tego, że pojawiło się pytanie o przyszłość urządzeń z linii Surface. Jak się okazuje, większość partnerów sprzętowych giganta z Redmond oraz firmy analityczne są zdania, że niebawem Microsoft po prostu porzuci ich produkcję, tak jak miało to miejsce z telefonami i tabletami Lumia.

Urządzenia linii Surface

Jako powód spora część przedstawicieli prasowych podaje obecnego CEO Microsoftu – w ich opinii Satya Nadella jest osobą skupiającą się na oprogramowaniu i rozwiązaniach chmury, nie zaś na sprzęcie. To właśnie on według wielu przyczynił się jak nikt inny do zniknięcia mobilnego Windowsa z rynku. Steve Brazier (CEO Canalys, firmy analizującej rynek) oraz Giafranco Lanci (COO Lenovo) posunęli się nawet do stwierdzenia, że linia urządzeń Surface wygaśnie jeszcze przed rokiem 2019. Miałoby to rzekomo pozwolić gigantowi z Redmond na zwiększenie przychodów z rozwiązań chmurowych, które generują obecnie największy zysk. Warto zaznaczyć tutaj, że partnerzy sprzętowi Microsoftu nie wykluczają iż stworzy on zupełnie nową kategorię urządzeń, której wspomniane zamknięcie produkcji nie będzie dotyczyło.

Należy wziąć pod uwagę, że rewelacje te są jedynie przypuszczeniami przedstawicieli firm współpracujących z Microsoft, mogą jednak kryć w sobie ziarno prawdy. Jeżeli Nadella faktycznie snuje plany tego typu, pozostaje mieć nadzieje że nic z nich nie wyjdzie – w innym wypadku zniknie jedyna istotna linia komputerów konsumenckich produkowanych przez Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/after-groove-surface-will-be-next-to-die---according-to-microsoft-partners?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

  • Marcin 21:17 06.10.2017

    Całkiem możliwe ta firma zmierza do bankructwa . Niszczy wszystkie projekty nie potrafi walczyć skutecznie z konkurencją . Nie szanuje użytkowników itd.

  • KS 21:32 07.10.2017

    Raczej się na to nie zapowiada :) <a href="http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/17967,Wartosc-rynkowa-Microsoft-przekroczyla-500-mld-Cena-akcji-najwyzsza-w-historii.aspx"><Strong>Wartość rynkowa Microsoft przekroczyła 500 mld. Cena akcji najwyższa w historii</a> - nawet pogrążenie Surface"a nie zaszkodziłoby ogólnym wynikom, kiedy ma się żyły złota w postaci Azure, Office 365 czy ostatnio nawet Minecraft

Skomentuj

Autor