Koniec taniego Surface Laptop. Wersja z m3 znika ze sklepu.

Koniec taniego Surface Laptop. Wersja z m3 znika ze sklepu.

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:00
14.09.2018
391 wyświetlenie

Surface Laptop był urządzeniem, które Microsoft wprowadził, by wypełnić lukę w swojej ofercie. Zarówno Surface Book jak i Surface Pro, to nie są klasyczne laptopy, lecz urządzenia hybrydowe. Nie każdy z potencjalnych klientów może być takim rozwiązaniem zainteresowany. Dlatego właśnie powstał Surface Laptop - Surface w klasycznej obudowie notebooka, jaką każdy z nas kojarzy. Z dotykowym ekranem, lecz bez możliwości odłączenia klawiatury.

Surface Laptop

Była to też niejako platforma testowa dla Windows 10 S, który to zadebiutował właśnie na Laptopie. Nie każdemu taki pomysł się spodobał, choć mimo wszystko Surface Laptop został ciepło przyjęty. W międzyczasie Microsoft rozszerzył ofertę laptopa o tańszy model, z procesorem Core m3. Jest to wyjątkowo enerogoszczędna jednostka, która jednak zdecydowanie ustępuje wydajnością i5 oraz i7. Wersja z core m3, dostępna jedynie w kolorze platynowym, miała być startowym modelem w nieco przystępniejszej cenie. Natomiast Windows 10 S można było za darmo zaktualizować do pełnej wersji Windows 10 Pro. Co ważne komputer w tej wersji można było kupić tylko w USA.

Tymczasem teraz, wspomniany tani model Surface Laptop zniknął z oferty Microsoftu w Stanach. Nie można go zamówić i dostępne są jedynie droższe, standardowe wersje. Być może jest to spowodowane tym, że wersja ta nie cieszyła się wystarczającą popularnością, a klienci woleli dopłacić do zdecydowanie wydajniejszej wersji z i5. Możliwe też, że jest to element przygotowań przed październikową konferencją, na której bardzo możliwe, że zobaczymy odświeżone, nowe wersje Surface Pro, Surface Book oraz Surface Laptop. Co pokaże Microsoft na tajemniczej konferencji, jest póki co, wielką niewiadomą. Na pewno możemy liczyć na niespodzianki, bo do tej pory przecieków na temat nowego sprzętu Microsoftu było niewiele. Wszystko, co wiemy, to jedynie spekulacje.

Między innymi właśnie o tych spekulacjach porozmawiamy w kolejnym odcinku CentrumXP Live. Już 24 września o godzinie 18 będziemy dyskutować o całej rodzinie urządzeń Surface i o tym jaka czeka je przyszłość.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-stops-selling-the-core-m3-model-of-the-surface-laptop

Polecamy również w kategorii Surface Laptop