Koniec kopii zapasowych Windowsa jakie znamy?

Koniec kopii zapasowych Windowsa jakie znamy?

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
15:25
05.06.2017
0 komentarzy
1638 wyświetleń

Wprowadzenie aktualizacji systemowych niesie ze sobą zwykle dwa elementy: nową zawartość oraz poprawki dla wcześniej występujących błędów i problemów. Łatwo jest jednak zapomnieć, że czasem usuwają bądź zastępują nowymi odmianami, istniejące już wcześniej funkcje. Zwykle dotyczy to tych już przestarzałych, bądź cieszących się znikomą popularnością, jednakże tym razem Microsoft zaskakuje. Wygląda bowiem na to, że niedługo pożegnamy się z całkiem przydatną opcją, jaką jest utworzenie kopii zapasowej z historii plików.

Kilka dni temu miejsce miała dosyć bezprecedensowa sytuacja. Otóż członkom programu Windows Insider Preview przypadkowo udostępniony został nowy build, oznaczony numerem 16212. Pomijając już sam fakt, iż powodował on liczne problemy, ukazywał również nadchodzące, dosyć enigmatyczne zmiany. Jedną z nich jest brak narzędzia, służącego do wykonania Kopii zapasowej z historii plików. Teoretycznie można by dojść do wniosku, że wynika to po prostu z uznania go za zbędny dodatek w testach wewnętrznych, koniec końców build ten nie miał bowiem wyjść w tej formie poza Microsoft. Okazuje się jednak, jak donosi sprawdzony informator WalkingCat, że w systemie figuruje informacja określająca opisywaną funkcję jako już niewspieraną. Wygląda na to, że wraz z wprowadzeniem Fall Creators Update, możliwe będzie jedynie skorzystanie z przywrócenia wcześniej wykonanej kopii.

Kopia zapasowa z historii plików w obecnej wersji Windows 10

Nie oznacza to oczywiście, że gigant z Redmond zamierza uśmiercić całą tę funkcjonalność, bardziej prawdopodobne jest bowiem zastąpienie jej przez jakiś bardziej zaawansowany mechanizm. Jak miałby on jednak wyglądać i działać, nie wiadomo. Na jakiekolwiek dokładniejsze informacje należy jeszcze nieco poczekać.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/microsoft-killing-file-history-windows-10-fall-creators-update

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor