Koniec ery tabletów? Dell porzuca Androida na rzecz hybryd 2w1 z Windows

Koniec ery tabletów? Dell porzuca Androida na rzecz hybryd 2w1 z Windows

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:18
02.07.2016
0 komentarzy
2217 wyświetleń

Jeden z ważniejszych partnerów sprzętowych Microsoft ogłosił, że zaprzestaje dalszej produkcji tabletów z Androidem, by skupić się na zestawach 2w1 z Windows. Producent doszedł do wniosku, że istnieją co najmniej dwa powody, by inwestować w ten segment. Po pierwsze - połączenie laptopa z tabletem to świetne rozwiązanie, a po drugie - Dell obserwuje wzrost rynku hybrydowych PC.

Dell ceni hybrydy ze względu na ich wielozadaniowość: "Wierzymy, że 2w1 zaczynają być preferowanym urządzeniem roboczym dla tych, którzy od czasu do czasu chcą obsługiwać urządzenie w trybie tabletu, i właśnie dlatego będziemy dalej inwestować w tę przestrzeń, jednocześnie wycofując się z rynku samodzielnych tabletów". Firma wyczuwa w tym segmencie dobrą koniunkturę i jednocześnie wieszczy kres ery samodzielnych tabletów. Stoją za tym konkretne dane liczbowe - w minionym kwartale pojedyncze tablety sprzedawały się o 21,1% gorzej, zaś 2w1 to jedyny segment, w którym odnotowano wzrost. Dell postanowił więc zaprzestać kontynuacji linii tabletów Venue z Androidem, co zostało przedstawione w oficjalnym oświadczeniu: "Do klientów, którzy posiadają oparte na Androidzie produkty Venue - Dell będzie nadal wspierał obecnie aktywne gwarancje i kontrakty serwisowe do czasu ich wygaśnięcia, jednak nie będzie udostępniał kolejnych aktualizacji OS".

Dell 2-in-1 XPS 12. Źródło: digitaltrends.com

Dell twierdzi, że jego klienci przechodzą na zestawy 2w1 z kilku powodów:

  • Produktywność - 2w1 na pierwszym planie stawia doświadczenie laptopa, a tablet jest dodatkiem. To jedyny sposób, by wpasować się w środowisko komercyjne.
  • Elastyczność - standardowym narzędziem pracy jest laptop lub "desktop", tym niemniej miło jest wykorzystać tablet w niektórych funkcjach biznesowych.
  • Wartość - dni, w których trzeba było wybierać między laptopem a tabletem (lub kupnem obydwu na raz) już minęły.
  • Bezpieczeństwo, zarządzanie i wsparcie - Dell twierdzi, że jego misją jest dostarczenie najbezpieczniejszych, najbardziej konfigurowalnych i najbardziej niezawodnych rozwiązań w przemyśle.

Dell nie jest jedynym producentem, który swoje wysiłki ogniskuje na segmencie 2w1. Podobne oświadczenie wydał w zeszłym tygodniu Huawei, który zaprezentował MateBook 2-in-1. Chiński koncern również zauważył 73% wzrost 2w1 w stosunku do ubiegłego roku. Szacuje się, że w 2020 r. na rynku będzie 63,8 mln hybrydowych urządzeń. To pokazuje jasno, dokąd zmierza świat PC.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/dell-ditches-android-tablets-to-focus-on-windows-existing-devices-will-get-no-more-updates

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor