Konfigurujemy Outlook z kontem Microsoft

Konfigurujemy Outlook z kontem Microsoft

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
00:00
28.02.2018
812 wyświetlenia

Jeżeli na komputerze posiadamy zainstalowany system Windows 10 i logujemy się do niego za pośrednictwem Konta Microsoft, a konto to wykorzystujemy również jako nasz podstawowy adres e-mail, menedżer kontaktów i terminów, warto dodać je również do aplikacji Microsoft Outlook na urządzeniu z systemem Android. Dzięki temu najważniejsze informacje będziemy mieć zawsze pod ręką. W tym poradniku omówimy, jak w kilku krokach dodać konto Microsoft do programu Microsoft Outlook w systemie Android.

  1. Otwieramy aplikację Microsoft Outlook.
  2. Po uruchomieniu otwieramy panel nawigacyjny, korzystając z menu hamburgera dostępnego w lewym górnym rogu aplikacji.
  3. Menu hamburgera w aplikacji Outlook

  4. Z panelu nawigacyjnego wybieramy opcję dodawania nowego konta, dostępną pod ikoną aktualnie otwartej skrzynki pocztowej.
  5. Panel nawigacyjny skrzynki pocztowej

  6. W pierwszym kroku konfiguracji konta wprowadzamy adres e-mail konta Microsoft i przechodzimy do kolejnego ekranu, naciskając przycisk Kontynuuj.
  7. Wprowadzanie adresu e-mail w konfiguracji konta pocztowego

  8. W drugim kroku wprowadzamy hasło dostępu do konta. Następnie wybieramy polecenie Zaloguj.

Wprowadzanie hasła w konfiguracji konta pocztowego

Jeżeli na koncie aktywna jest funkcja uwierzytelniania wielopoziomowego, logowanie będziemy musieli potwierdzić kodem, który otrzymamy w wiadomości SMS. Jeżeli jednak korzystamy ze standardowej metody logowania, potwierdzenie tożsamości nie będzie konieczne.

Konto Microsoft, podobnie jak konto usługi Office 365, korzysta z serwera Exchange. Oznacza to, że konfigurując klienta pocztowego Microsoft Outlook w systemie Android, nie musimy wprowadzać dodatkowych informacji o serwerze poczty przychodzącej i wychodzącej.

Po krótkiej synchronizacji danych informacje o naszej poczcie zostaną pobrane do programu Microsoft Outlook i od razu uzyskamy dostęp do naszych wiadomości, a korzystanie z poczty stanie się możliwe.

Skrzynka pocztowa konta Microsoft w aplikacji Outlook


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Outlook na Androidzie