Menu kategorii
 • Konfiguracja ZoneAlarm

  Konfiguracja ZoneAlarm

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  07.08.2006
  6068 wyświetleń

  Jeżeli posiadamy na naszym komputerze zainstalowaną zaporę ogniową taką jak ZoneAlarm może się zdarzyć, ze po skonfigurowaniu połączenia sieciowego firewall będzie blokował ruch pomiędzy komputerami. Jest to zachowanie poprawne. W końcu do tego firewall służy... Jednak my chcemy dzielić się plikami poprzez sieć, chcemy grać w gry oraz drukować. Dlatego też musimy zmodyfikować ustawienia ZoneAlarm tak aby dopuszczał ruch pomiędzy komputerami.

  W tym celu uruchamiamy główne okno programu a następnie z listy dostępnej po prawej stronie wybieramy pozycję Firewall. Teraz z zakładek umieszczonych u góry strony zaznaczamy Zones. W środkowej części okna powinna znajdować się już jedna pozycja odpowiedzialna za naszą kartę sieciową. Dodajmy następną. Jeżeli chcemy wybrać tylko jeden komputer, lub dodawać systemy pojedynczo kliknijmy kolejno Add >>, IP Address. Należy zauważyć, że aby dodać pojedynczy adres IP komputery w sieci nie mogą uzyskiwać go dynamicznie. Jeżeli natomiast chcemy od razu dodać wszystkie komputery czyli systemy oznaczone np. od numeru jeden do osiem wybieramy Add >>, IP Range.

  W wyświetlonym oknie teraz wpisujemy odpowiednie dane. Po czym zamykamy ZoneAlarm i przechodzimy na inne komputery, ponieważ te operacje trzeba wykonać na każdym systemie.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Rozwiązaywanie problemów i zabezpieczenia sieci