Komputery z Linuksami są zwracane, z Windows - rzadko

Komputery z Linuksami są zwracane, z Windows - rzadko

 Adam Stępień
Adam Stępień
10:07
11.10.2008
3933 wyświetlenia
Andy Tung, dyrektor sprzedaży w firmie MSI na rynek amerykański, w wywiadzie dla Laptop Magazine wyjawił, że statystycznie netbooki z Linuksem na pokładzie sa czterokrotnie częściej zwracane niż netbooki z zainstalowanym Windowsem XP.

"Jak wykazały nasze wewnętrzne badania, głównym tego powodem jest... Linux. Ludzie chcieliby płacić trzysta, czterysta dolarów, ale nie wiedzą, co otrzymają zanim nie otworzą pudełka. Bawią się Linuksem i zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, że to nie jest to, do czego są przyzwyczajeni. Ludzie nie chcą spędzać czasu, żeby się go uczyć i dlatego wracają do sklepu, by zwrócić produkt." - powiedział Andy Tung. Prawdopodobnie z tego samego powodu na początku bieżącego roku sieć supermarketów Wal-Mart zrezygnowała ze sprzedaży tanich komputerów z preinstalowanym Linuksem.

Okazuje się, że klienci szukający cięcia kosztów, decydują się początkowo na tańsze rozwiązanie (Linux), a następnie orientują się, że system nie spełnia ich oczekiwań i zmuszeni są go zwrócić.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.zdnet.com/Bott/?p=557

Polecamy również w kategorii Open Source