Kompilacje przedpremierowe dla firm, czyli Windows Insider Program for Business

Kompilacje przedpremierowe dla firm, czyli Windows Insider Program for Business

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/7/2017, 9:13 PM

Liczba odsłon: 3310

Kilka dni temu wyszło na jaw, że Redstone 3 dotrze do Fast Ring jeszcze przed premierą Creators Update. Innymi słowy, nowa gałąź Windows 10 zacznie być testowana przedpremierowo jeszcze przed oficjalną premierą wcześniejszej gałęzi w wersji publicznej. Redstone 3, który nie przyjął jeszcze oficjalnej nazwy, będzie drugą w tym roku dużą aktualizacją funkcjonalną Windows 10, a jego premiery spodziewać się można jesienią lub wczesną zimą. Microsoft uczynił dzisiaj ważny krok w tym kierunku, otwierając program Windows Insider na nową gałąź. Kompilacja 16170 dla PC jest już dostępna do pobrania!

Pierwsza kompilacja nowej serii nie dostarcza żadnych specjalnych nowości funkcjonalnych, bowiem - jak wspomina Dona Sarkar - Microsoft skupia się na dopracowywaniu OneCore i zajęty jest m.in. refaktoryzacją kodu. Prócz nowych poprawek i znanych błędów (którymi zajmiemy się później), Dona pisze o innej nowości - uruchomieniu programu Windows Insider Program for Business. W polskiej wersji językowej jest to Niejawny program testów systemu Windows dla firm. Jak wskazuje nazwa, jest to edycja programu Insider dedykowana i tworzona wspólnie z profesjonalistami IT. W lutym tego roku, podczas konferencji Ignite w Australii, Bill Karagounis z Microsoftu mówił o ważnym segmencie programu Insider, jakim są profesjonaliści IT. Od czasu tej zapowiedzi Microsoft otrzymał sporo feedbacku, który pomógł w opracowaniu tej specyficznej wersji programu, przeznaczonej dla firm. Jedna z najczęściej przesyłanych próśb dotyczyła możliwości dołączenia do Windows Insider Program przy pomocy uwierzytelniania firmowego (zamiast przechodzenia przez proces rejestracji z udziałem konta Microsoft).

W oparciu o ten feedback Microsoft ogłosił, że od tej pory do programu Windows Insider można dołączyć przy uwierzytelnieniu za pomocą Azure Active Directory. Jak tłumaczy Dona Sarkar, "Wykorzystanie uwierzytelnienia korporacyjnego pozwoli wam zwiększyć widoczność feedbacku waszej organizacji - zwłaszcza dotyczącego funkcji, które wspierają produktywność i potrzeby biznesu. Będziecie także mogli łatwiej opowiadać się za zgłoszeniami potrzeb waszej organizacji i prowadzić w czasie rzeczywistym dialog z Microsoft na temat funkcji krytycznych dla poszczególnych potrzeb biznesowych. Ów dialog pozwoli nam zidentyfikować trendy i problemy, z jakimi organizacje zmagają się przy wdrażaniu Windows 10, oraz [pozwoli nam] dostarczyć wam rozwiązań znacznie szybciej".

Jakie korzyści można odnieść, dołączając do programu? "Niejawny program testów systemu Windows dla firm powstał z myślą o pomocy informatykom i użytkownikom biznesowym z naszej społeczności niejawnych testerów. Możesz teraz pobierać kompilacje systemu Windows 10 w wersji Preview przy użyciu poświadczeń firmowych. Ta opcja poprawi również widoczność opinii przesyłanych przez Ciebie i inne osoby w Twojej organizacji — zwłaszcza na temat funkcji, które dotyczą wydajności i potrzeb biznesowych. Pomożemy Ci także w zacieśnieniu relacji ze społecznością profesjonalnych informatyków, zbieraniu opinii wewnątrz Twojej organizacji i rozwiązywaniu problemów o znaczeniu krytycznym, tak aby szybciej i sprawniej wykonywać zadania wsparcia dla Twojej organizacji. Uwzględnienie kompilacji Insider Preview w planach wdrożeniowych ułatwi Ci przygotowanie organizacji na kolejna aktualizację systemu Windows 10, szybsze wdrażanie nowych narzędzi i usług, lepsze zabezpieczenie aplikacji i pomoże zwiększyć wydajność i przewidywalność poprzez optymalizację stabilności środowiska. Uczestnicy niejawnego programu testów systemu Windows dla firm współpracują z zespołem systemu Windows, aby tworzyć i dokumentować funkcje, dostarczać inspiracje do innowacji i planować przyszłość. Otrzymaliśmy od naszych testerów wiele cennych opinii i wspólnie stworzyliśmy wspaniałe funkcje, a to dopiero początek!" - pisze Microsoft.

Więcej informacji firmy mogą uzyskać, udając się na stronę Niejawnego programu testów systemu Windows dla firm. Tymczasem... my już pobieramy nową kompilację 16170 i tym samym wchodzimy do Redstone 3 :)