Kolejny gigant, Bank of America, skorzysta z rozwiązań Microsoftu

Kolejny gigant, Bank of America, skorzysta z rozwiązań Microsoftu

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
12:03
03.10.2017
0 komentarzy
1071 wyświetlenie

Postęp technologiczny który nadal gna w szalonym tempie odciska swoje piętno nie tylko na indywidualnych jednostkach, lecz również na firmach i korporacjach, nawet tych największego kalibru. Zmuszone są one do wykorzystania coraz większe ilości nowych rozwiązań by nie wypaść z gry, przechodząc w efekcie cyfrową transformację o której mówi się coraz więcej. Jednym z gigantów, którzy zdecydowali się w ostatnich dniach na jej dokonanie jest Bank of America, jedna z największych na świecie instytucji bankowych.

Jedna z placówek Bank of America

Skala przedsięwzięcia jest bardzo duża, bowiem bank ten posiada aż 47 milinów klientów (wliczając w to niewielki firmy) oraz aż 200 tysięcy pracowników. Wobec tak ogromnych liczb, plan realizowany będzie stopniowo, zaś jego ukończenie zająć ma kilka lat. Docelowo planowane jest wyposażenie znacznej ilości personelu w możliwości Office 365, zaś około 80% ruchu generowanego na wirtualnych platformach Bank of America przeniesione zostanie do rozwiązań Azure.

Według giganta z Redmond aż 80% spośród największych na świecie banków oraz ponad 75% instytucji finansowych korzysta już z Azure. Nie wiadomo, na ile liczby te oddają faktyczny stan rzeczy, niemniej są one imponujące i doskonale świadczą o jakości rozwiązań chmurowych Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/bank-america-announces-move-microsofts-cloud-services

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor