Kolejny etap streamingowej wojny gigantów już w marcu na konferencji GDC

Kolejny etap streamingowej wojny gigantów już w marcu na konferencji GDC

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:20
20.02.2019
404 wyświetlenia

Wojna streamingowa na najwyższym szczeblu zaczyna nabierać kształtu. W marcu odbędzie się kolejna edycja GDC (Game Developer Conference) czyli konferencji poświęconej szeroko pojętemu rynkowi gier. Google właśnie zapowiedziało, że jego konferencja będzie poświęcona między innymi projektowi Stream, który ma pozwolić na uruchamianie gier za pośrednictwem przeglądarki Google Chrome. Pierwszy film, pokazany przez Google 1 października, przedstawiał usługę w akcji na przykładzie gry Assasins Creed: Odyssey.

Tym samym Google nieco wyprzedziło Microsoft, który parę miesięcy wcześniej na E3 2018 oficjalnie zapowiedział prace nad wprowadzeniem streamingu gier w jakości konsolowej na mobilne platformy. Jednak gigant nie pozostał dłużny i chwilę później pokazał pierwsze wideo prezentujące Projekt xCloud. Jeśli na tegorocznym GDC Google chce ujawnić jeszcze więcej informacji na temat swojej usługi streamingowej, to podobnego ruchu można się spodziewać po Microsofcie. Tak będzie w istocie, a jedna z sesji będzie poświęcona właśnie usłudze xCloud.

Kiedy obie usługi zostaną oddane w nasze ręce? Tego jeszcze nie wiadomo, ale publiczne testy mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Rewolucja streamingowa w grach zbliża się wielkimi krokami! Podoba Wam się wizja grania w najnowsze tytuły gier na swoim telefonie?

Wszystkie produkty Microsoft w jednym miejscu - Sklep CentrumXP


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/google-plans-big-gaming-news-at-gdc-will-microsoft-respond

Polecamy również w kategorii Gaming