Kolejny build Windows 10 zyska odmieniony interfejs

Kolejny build Windows 10 zyska odmieniony interfejs

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:47
21.10.2014
1 komentarz
3592 wyświetlenia

Jak twierdzi sam Microsoft, nowa kompilacja Windows 10 Technical Preview już niebawem ujrzy światło dzienne. Aktualny - i jedyny publiczny - build 9841 zostanie zastąpiony cyklem o numerze 986x. Znane są już nowości, które do niego trafią.

Nowy build dostarczy odmienionych animacji, które będą wyróżniać Windows 10 na tle poprzedników. Gdy otworzymy okno, zostanie ono niejako wydobyte z ikony i wleci na ekran. Z kolei gdy je zminimalizujemy, zostanie wciągnięte do ikony w pasku zadań. Niektórzy doszukują się tu inspiracji systemem OS X. Czy jest tak w rzeczywistości? Na razie nie istnieją jeszcze publiczne prezentacje nowego interfejsu, dlatego trudno ocenić podobieństwa. Niemniej jednak źródła wskazują, że rozwiązania, zastosowane w nadchodzącej kompilacji nie będą tak 'dramatyczne', jak w systemie Apple'a.

Windows 10

Druga znana nowość dotyczyć będzie panelu bocznego, znanego też jako 'Charm Bar'. Aktualnie charakteryzuje go spore podobieństwo do odpowiednika z Windows 8.1. To się jednak wkrótce zmieni. Gdy klikniemy ikonę sieci, ustawienia otworzą się w nowym oknie. Będziemy też mieć większy dostęp do ustawień Wi-Fi i typowej listy dostępnych hotspotów. Z poziomu paska bocznego zyskamy również dostęp do ustawień VPN.

Dość znaczące zmiany w charakterze pracy panelu bocznego i nowe 'fajerwerki' w interfejsie okienkowym to tylko wierzchołek góry lodowej. Do czasu oficjalnej premiery w połowie przyszłego roku Windows 10 z pewnością zyska dużo więcej podobnych nowości i ulepszeń. Tymczasem niecierpliwie oczekujemy wersji 9860.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-wi-fi-charms-bar-connections-updated-in-986x

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • nynor 14:56 21.10.2014

    blagam tylko nie efekt dzina z OSX. Jak dla mnie to wyglada tragicznie.

Skomentuj

Autor