Kolejne telefony z Androidem trafią do Microsoft Store

Kolejne telefony z Androidem trafią do Microsoft Store

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:53
11.01.2018
0 komentarzy
969 wyświetleń

Ze sklepu Microsoft znikają ostatnie telefony z Windows 10 Mobile, przybywa za to telefonów z systemem Android. Na chwilę obecną w amerykańskiej wersji sklepu możemy nabyć 5 urządzeń, Samsung Galaxy S8, Note8, Razer Phone oraz dwa ostatnie telefony z systemem Windows - HP Elite x3 wraz ze stacją dokująca Continnum oraz Alcatel IDOL 4S. Na CES 2018 w Las Vegas Microsoft to ogłosił właśnie, że do Microsoft Store trafią kolejne urządzenia z systemem Android.

Mate 10 Pro w Microsoft Store

Tym razem będzie to flagowiec chińskiego giganta, Huawei - Mate 10 Pro. Jest to niezwykle mocny telefon który Huawei promuje jako inteligentne, oparte o AI urządzenie. Wszystko to za sprawą dodatkowego procesora NPU (Neural Procesing Unit) odpowiedzialnego tylko i wyłącznie za sztuczną inteligencję. Ma ona pomagać między innymi przy robieniu zdjęć i sama dobierać idealne ustawienia aparatu. Telefon dostępny jest w dwóch wersjach - standardowej i Porsche Design. Ta druga, bardziej ekskluzywna edycja jest sygnowana marką Porsche Design. Jednak jedyne rzeczy, które odróżniają obie wersje, to dwa razy większa ilość pamięci (256GB), kolorystyka, logo Porsche na tylnej obudowie oraz oczywiście cena. W amerykańskim Microsoft Store dostępne będą obie wersje - podstawowa w cenie 799$ a limitowana w cenie 1225$. Do amerykańskiego sklepu Microsoft trafi on 18 lutego.

Wprowadzenie nowych telefonów z systemem Android do sklepu Microsoft, to konsekwencja nowej polityki giganta na rynku mobilnym. Przewiduje ona ekspansje na dominującym ekosystemie Google. W sklepie Google Play znajduje się już bardzo dużo aplikacji Microsoftu, na czele z Microsoft Launcher, co pozwala skonfigurować swój własny Windows Phone. Jeśli chcemy polegać głownie na usługach Microsoftu to mamy taką możliwość, pomimo tego, że rdzeniem Androida są usługi Google. W 2018 prawdopodobnie poznamy nowy Surface Phone, który być może oparty będzie o pełny system Windows 10. Prowadzenie równoległych działań, jednocześnie na kilku platformach, pozwoli Microsoftowi na odzyskanie dawnej pozycji na rynku mobilnym.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/microsoft-store-boosting-its-phone-portfolio-again-huawei-mate-10-pro

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor