Kolejne siedem aplikacji PWA w Microsoft Store

Kolejne siedem aplikacji PWA w Microsoft Store

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:54
29.05.2018
0 komentarzy
765 wyświetleń

Sklep Microsoft od początku cierpiał na braki w asortymencie, co było między innymi jednym z powodów porażki mobilnych okienek. Teraz, dzięki aplikacjom progresywnym (czyli PWA), gigant chce skutecznie i łatwo uzupełnić dotychczasowe luki. Do tej pory ciężko mu było skłonić deweloperów do tworzenia aplikacji na Windows 10, bo wymagało to dodatkowych nakładów pracy bez pewnej opłacalności całego projektu. Dzięki PWA Microsoft pozyskał kolejne źródła aplikacji, a ich twórcy nie muszą jednocześnie czynić żadnych dodatkowych wysiłków w tym celu.

PWA Windows 10

PWA to aplikacje webowe, które działają na wielu urządzeniach, niezależnie od platformy. Za ich obsługę odpowiada silnik przeglądarki internetowej, a funkcjonalność nie odbiega wiele od standardowej aplikacji. Ich obsługę w Windows 10 wprowadził April 2018 Update. Przykładem takiej aplikacji niech będzie aplikacja portalu Twitter - w przypadku Androida wystarczy wejść na stronę i dodać ją do ekranu głównego. Zostanie zainstalowana aplikacja w wersja Twiiter Lite. Twitter PWA jest również jedną z pierwszych aplikacji PWA w Microsoft Store. Oczywiście istnieją aplikacje które jedynie udają aplikacji progresywne, a są jedynie zwykłymi zrzutami strony internetowej. Taka "aplikacja" nie obsługuje wielu funkcji takich jak obsługa powiadomień.

Nowe PWA Windows 10

Do grona aplikacji PWA dostępnych już teraz w Microsoft Store, dołączyła właśnie kolejna grupa siedmiu aplikacji:

  • Boots UK — aplikacja brytyjskiej sieci aptek i sklepów kosmetycznych;
  • EBTH — internetowy portal aukcyjny;
  • EstateSales.NET — aplikacja do szukania zniżek w lokalnych sklepach;
  • News.com.au — australijska aplikacja informacyjna;
  • Rand McNally — aplikacja amerykańskiej firmy zajmującej się produkcją map i nawigacji;
  • Rocketmiles — aplikacja podróżnicza;
  • STYLECRAZE — aplikacja dla kobiet dotycząca stylu życia, urody i zdrowia;

Większość z nich nie jest szczerze mówiąc zbyt porywająca i ma raczej ograniczone grono użytkowników. Lecz mimo to dobrze, że Microsoft rozszerza swoją bibliotekę. Ważne jednak, by nie były to tylko puste zapychacze półek, lecz praktycznie aplikacje, przydatne dla użytkowników. Microsoft zapowiedział na Build 2018, że aplikacje PWA będą do Microsoft Store pobieranie automatycznie, dlatego jeśli jakiś twórca nie chce, aby jego aplikacja trafiła do sklepu, to może zastrzec w kodzie strony, lub zgłosić to bezpośrednio do Microsoftu. W ten sposób liczba aplikacji w Microsoft Store wzrośnie w bardzo szybkim tempie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-brings-new-pwas-to-the-microsoft-store/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor