Kolejne przeboje z Xbox 360 i Xbox dostępne na Xbox One

Kolejne przeboje z Xbox 360 i Xbox dostępne na Xbox One

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:37
11.06.2019
580 wyświetleń

Wsteczna zgodność Xbox One została ogłoszona na E3 2015 i od tego czasu - jak podaje dziś Microsoft - korzystała z niej ponad połowa graczy. Katalog zgodnych gier liczy już ponad 600 pozycji. Na tegorocznym E3 o programie nie było wprawdzie mowy, ale Microsoft przygotował spore listy nowych tytułów na blogu. Są to zarówno klasyki z oryginalnego Xboksa i ulubione gry z Xbox 360, jak też tytuły rozszerzone dla Xbox One X.

Klasyki wydane na oryginalny Xbox

Nadciąga kolejna fala klasycznych tytułów wydanych na pierwszą konsolę Xbox. Wszystkie z nich korzystają z możliwości Xbox One, co oznacza m.in. czterokrotnie większą liczbę pikseli (Xbox One i One S) lub nawet szesnastokrotnie (One X) z rozdzielczością 4K. Posiadacze płytek z grami z listy poniżej mogą odpalać je na Xbox One już dzisiaj. Zawartość do pobrania z Microsoft Store będzie dostępna w tym tygodniu. O jakich grach mowa?

Dodatkowo w programie wstecznej zgodności udostępniono nowe zestawy misji, map, trybów i wyposażenia dla: Armed and Dangerous, Star Wars Battlefront, Star Wars Battlefront II, Star Wars: Knights of the Old Republic, Star Wars Republic Commando, Tom Clancy’s Splinter Cell, Tom Clancy’s Splinter Cell Pandora Tomorrow i Tom Clancy’s Splinter Cell Chaos Theory.

Ulubione tytuły wydane na Xbox 360

Microsoft ogłosił też zgodność kolejnych bestsellerów z Xbox 360:

Gry rozszerzone specjalnie dla Xbox One X

Specjalne benefity z tych tytułów otrzymają posiadacze konsoli Xbox One X. Dla gier wydanych na X360 oznacza to dziewięciokrotnie większą liczbę pikseli, rozdzielczość 4K UltraHD oraz poprawione filtrowanie i szczegóły kolorów. Wszystko to możliwe jest bez wprowadzania modyfikacji do oryginalnego doświadczenia. Rozszerzone właśnie tytuły to:

Jak wspomnieliśmy, na samym pokazie na E3 Microsoft nie wspominał o programie Xbox Backward Compatibility, jednak powiązany on będzie najprawdopodobniej z inną zapowiedzią, a mianowicie z konsolą Project Scarlett. Następca Xbox One, który ukaże się w przyszłym roku, umożliwi granie w tytuły w sumie z czterech generacji konsol na jednym urządzeniu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2019/06/10/e3-2019-whats-next-xbox-backward-compatibility/

Polecamy również w kategorii Xbox One