Kolejne opóźnienia w rozwoju Microsoft Teams

Kolejne opóźnienia w rozwoju Microsoft Teams

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
15:57
01.12.2017
1 komentarz
2373 wyświetlenia

Jedną z najważniejszych opcji które zawitały w przeciągu ostatnich miesięcy do aplikacji Teams, był zdecydowanie Guest Access, czyli Dostęp dla gości. Funkcja ta umożliwia skorzystanie z aplikacji Microsoftu również osobom spoza organizacji, dzięki czemu o wiele łatwiej przebiega współpraca chociażby z freelancerami. Niestety, w tym wszystkim jest jeden, za to przeogromny haczyk: do skorzystania z dostępu gościa konieczne jest posiadanie konta Azure Active Directory. Jak się okazuje, na zmianę tego stanu rzeczy przyjdzie nam poczekać dłużej niż pierwotnie zakładano.

Microsoft Teams

Jak łatwo sobie wyobrazić, konieczność posiadania konta Azure AD znacząco ogranicza przydatność nowej funkcji, zwłaszcza iż w zamyśle wystarczyć miało zwykłe konto Microsoft. Oczywiście spotkało się to ze sporą krytyką ze strony użytkowników, którą gigant postanowił uciszyć poprzez publikację stosownego oświadczenia o trwających pracach nad dostępem dla gości. Z jego treści wynikało, że konieczność posiadania konta Azure AD zostanie zlikwidowana w przeciągu kilku tygodni. Najwyraźniej jednak pojawiły się niespodziewane przeszkody, bowiem kilka dni temu jedna z programistek aplikacji Teams w swoim tweecie oświadczyła, że: Dostęp dla gościa wykorzystujący konta Microsoft powinien pojawić się w ciągu kilku miesięcy.

Nie trzeba chyba wspominać, jaki efekt wywarło to oświadczenie na użytkownikach narzędzia Microsoftu. Nie można im się zresztą dziwić, w końcu oczekiwali obwieszczenia premiery wyczekiwanej funkcji przystosowanej do kont Microsoft, nie zaś na informację o jej przełożeniu na znacznie dalszy termin. Cóż, nie sposób nie zauważyć iż ostatnimi czasy gigant z Redmond raczej nie trzyma się wyznaczonych przez siebie samego terminów…


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-falls-behind-in-offering-full-featured-guest-access-with-microsoft-teams/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

  • Adas 17:56 01.12.2017

    Dzisiaj po aktualizacji Teams przestały działać polskie znaki ą oraz ś. Nie mam pomysłu jak to naprawić :(

Skomentuj

Autor