Kolejne linie lotnicze stawiają na tablety z Windows

Kolejne linie lotnicze stawiają na tablety z Windows

 Marcin Paradowski
Marcin Paradowski
18:53
30.01.2015
0 komentarzy
1728 wyświetleń

Niektóre z bardziej znanych i popularnych linii lotniczych, m.in. Lufthansa, Australian Airlines czy Delta Air Lines, zdecydowało się zastąpić w swoich samolotach ciężkie i nieporęczne dokumentacje techniczne tabletami marki Microsoft Surface. Amerykańskie linie Alaska Airlines również zdecydowały się wprowadzić na pokład swoich samolotów tablety z Windows, jednak tym razem zamiast wspomagać pilotów, zapewnią one rozrywkę pasażerom.

Jest raczej mało prawdopodobne, że któryś z naszych czytelników będzie korzystał z usług firmy Alaska Airlines, obsługującej małe połączenia regionalne w USA, Kanadzie i Meksyku. Mimo to zdecydowaliśmy się opublikować ten wpis w formie ciekawostki, chcąc zwrócić Waszą uwagę na stale rosnącą ostatnimi czasy popularność urządzeń mobilnych z systemem Windows w podniebnych środkach transportu.

Tablety z Windows w służbie Alaska Airlines

Jak zapowiada wspomniany amerykański przewoźnik, od 1 lutego 2015 roku dłuższe loty odbywające się samolotami linii Alaska Airlines przestaną być w końcu nudne. Dzięki oferowanym na czas lotu tabletom z systemem Windows oraz odpowiednim usługom, możliwość podziwiania widoków zza okien samolotu nie będzie już jedyną dostępną na pokładzie rozrywką. Osoby podróżujące pierwszą klasą, jak również stali klienci firmy, otrzymają te urządzenia za darmo. Pozostali pasażerowie będą mogli je sobie wynająć za niewielką opłatą w wysokości od 8 do 10 dolarów.

Tablety te (których producent i dokładny model nie jest znany) zaoferują podróżującym dostęp do wybranych filmów, muzyki, programów telewizyjnych, magazynów, a także - tam gdzie to możliwe - do sieci Internet. Każde urządzenie zawierać będzie dodatkowo pakiet gier z rodziny Xbox Games for Windows, w którym znajdą się m.in. Microsoft Sudoku, kolekcja pasjansów Microsoft Solitaire Collection oraz Mahjong.

Tablety z Windows w służbie Alaska Airlines

W ciągu kilku najbliższych miesięcy linie Alaska Airlines planują również umożliwić pasażerom dostęp do pokładowych usług rozrywkowych za pośrednictwem ich własnych osobistych urządzeń.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/bored-on-board-alaska-airlines-hopes-to-keep-you-entertained-with-windows-tablets

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor