Kolejne gry doczekają się aktualizacji 4K dla Xbox One X

Kolejne gry doczekają się aktualizacji 4K dla Xbox One X

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
05:53
07.11.2017
0 komentarzy
1040 wyświetleń

Po krótkim wprowadzeniu na parterze nowojorskiego Sklepu Microsoft i prezentacji Halo na nowej konsoli, która odbyła się na piętrze, akcja kieruje się na zewnątrz, gdzie trwają rozmowy z fanami. Następnie oglądamy klip z Hajime Tabatą, reżyserem Final Fantasy XV. Wydana w zeszłym roku piętnasta część legendarnego cyklu jRPG doczekała się oczywiście aktualizacji rozszerzającej dla Xbox One X. Twórca opowiada teraz o obszarach gry, które zostały dzięki niej odmienione.

Xbox One X - premiera

Po pierwsze, jako że konsola wspiera rozdzielczość 4K w odpowiednich telewizorach, Final Fantasy XV również został przekonwertowany do tej rozdzielczości. Po drugie, do 4K został też rozszerzony sam świat gry. Jak mówi twórca, stało się to możliwe dzięki przeniesieniu do wersji konsolowej tekstur wysokiej rozdzielczości z Windows Edition, która znajduje się obecnie w fazie rozwojowej. "Nowy GPU wewnątrz Xbox One X cechuje nie tylko wyższa wydajność, ale i znaczący wzrost pamięci, co umożliwiło zastosowanie tych tekstur o wyższej rozdzielczości" - mówi Tabata i dodaje, że zmiany są tak duże, że momentami może się wydawać, że gramy w zupełnie inną grę. Po trzecie, poprawie uległa odległość rysowania obiektów. Tabata - podobnie jak my - uważa, że 4K/HDR będzie od teraz standardem. Skok jakości i doświadczenia w 4K/HDR w Final Fantasy XV można podziwiać już dziś, bowiem aktualizacja została już udostępniona.

Xbox One X - premiera

W kolejnym zaprezentowanym klipie mamy polski akcent! Konrad Tomaszkiewicz z CD Project RED mówi o aktualizacji Wiedźmina 3: Dziki Gon pod kątem Xbox One X. Na temat tej aktualizacji pisaliśmy już szczegółowo na łamach CentrumXP, jednak teraz możemy rzeczywiście zobaczyć Geralta podrasowanego do 4K... choć na służbowym monitorze 1080p to nie to samo :)

Xbox One X - premiera

Po tych prezentacjach wracamy do naszych prowadzących, z którymi jest już Phil Spencer. Opowiada on o zmianie, jaką wprowadza 4K/HDR. To przede wszystkim wyższa jakość, ale i bardziej realistyczne doświadczenia, ożywiona kolorystyka i stopień immersji, który dotąd był nieosiągalny. Fani Xbox zapewne dobrze wiedzą, że Phil jest też graczem i "społecznościowym kolesiem", który sporo udziela się na Twitterze. Szef działu Xbox wziął udział w premierowej prezentacji i zasiadł za kierownicą w podrasowanej do 4K Forza Motorsport 7 i chyba nie było zaskoczeniem, że dał niezły wycisk pozostałym graczom z zespołu produkcyjnego.

Xbox One X - premiera

Xbox One X - premiera

Zachwyty nad możliwościami, jakie daje Xbox One X, nie ustają. Osiągnięcie 4K, HDR i 60 fps-ów w tak wymagającej produkcji, jak Forza Motorsport 7, to według deweloperów spełnienie marzeń każdego gracza. Rzeczywiście, nowa Forza może uchodzić za tytuł referencyjny, który zachwyca efektami pogodowymi, dźwiekiem, niewiarygodną dbałością o detale i fotorealizmem.

Xbox One X - premiera

Z Microsoft Store pada teraz kolejna zapowiedź - 15 stycznia 2018 r. aktualizację do 4K otrzyma również Forza Horizon 3.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.centrumxp.pl

Polecamy również w kategorii Xbox One X

Komentarze

Skomentuj

Autor