Kolejna z atrakcji Disneya wykorzystywać będzie sensor Kinect

Kolejna z atrakcji Disneya wykorzystywać będzie sensor Kinect

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:48
09.08.2017
2 komentarze
1541 wyświetlenie

Technologia manipulująca ty, co postrzegają nasze zmysły stale się rozwija. Mimo iż wydawać by się mogło, że badania w tej dziedzinie skupiły się ostatnimi czasy wyłącznie na goglach rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej, wcale tak nie jest. Dobrym tego przykładem są ostatnie działania Disneya, którego specjaliści starają się wykrzesać pełnię potencjału z wydawałoby się nieco przestarzałego rozwiązania, jakim jest Kinect.

Niewątpliwą zaletą tego podejścia jest fakt, że jest ono po prostu wygodnie. Korzystając z sensora Kinect nie musimy zakładać na siebie jakiegokolwiek oprzyrządowania, które praktycznie zawsze i niezależnie od modelu generuje pewien dyskomfort. Sam pomysł Disneya, figurujący pod nazwą Magic Bench, jest stosunkowo prosty – w specjalnie przygotowanym pokoju znajduje się ławka oraz lustro, na którym wyświetlany jest obraz rzeczywisty wzbogacony o nałożone animacje. Zważywszy na to, że warunki oświetleniowe są niemal idealne, zaś zastosowany sensor głębi jest dokładniejszy niż w przypadku gogli VR/AR, całość wypada po prostu naturalniej. Oczywiście technologia tego typu nie daje możliwości porównywalnych do tych oferowanych przez najnowsze urządzenia, jak chociażby HoloLens, jednakże jeśli chodzi o jakość wypada o niebo lepiej. Wystarczy przyjrzeć się płynności i trafności animacji w przestrzeni, by to zrozumieć. W przypadku technologii opracowywanej obecnie przez Disneya nie mogło zabraknąć również przestrzennego dźwięku, jednakże jest on statyczny (poza obszarem ławki traci swoje właściwości). Co ciekawe, twórcy pokusili się nawet o dodanie układu haptycznego, dzięki któremu użytkownicy mają być w stanie doświadczyć kompletniejszego wachlarza bodźców.

Zważywszy na łatwość implementacji opisywanego rozwiązania, można spodziewać się, że lista atrakcji w parkach Disneya niebawem ulegnie powiększeniu o kolejną pozycję. Całkiem możliwe również, że technologia tego typu zawita również z biegiem czasu w naszym codziennym życiu, chociażby pod postacią animowanego asystenta pojawiającego się na naszym lustrze.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/disney-use-kinect-sensor-create-novel-form-mixed-reality-video/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

  • Autor 21:10 09.08.2017

    "Przestarzałego"?

  • Amadeusz Labuda 08:23 10.08.2017

    W zestawieniu z technologiami rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości jest to rozwiązanie, jak sam to opisałem, "nieco przestarzałe". Od momentu premiery pierwszej wersji Kinecta minęło już niemal 7 lat, jeśli pamięć mnie nie zawodzi, co w branży tego typu przekłada się na ogromną ilość czasu.

Skomentuj

Autor