Kolejna wersja Windows 10 w tym roku oficjalnie potwierdzona

Kolejna wersja Windows 10 w tym roku oficjalnie potwierdzona

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:40
21.02.2017
0 komentarzy
2281 wyświetlenie

W zeszłym roku Microsoft wspomniał na blogu, że planuje wydawać dwie aktualizacje funkcjone Windows 10 rocznie. Jak na razie firma dotrzymuje słowa. Pierwszą aktualizacją w tym roku będzie Creators Update (Redstone 2), który ukazać się ma w kwietniu. Wiemy już jednak na pewno, że w planach jest druga aktualizacja (Redstone 3), przewidziana na drugą połowę 2017 roku.

Potwierdzenie drugiej aktualizacji w tym roku (a piątej w ogóle) padło na konferencji Ignite w Australii. Na temat tego wydania nie wiadomo jeszcze zbyt wiele, jednak do tej pory pojawiło się kilka przesłanek. Po pierwsze - nowy język interfejsu, rozwijany pod nazwą Project Neon. Według wstępnych informacji następca Modern UI oraz MDL2 połączy cechy wyglądu Windows 10 z kilkoma przyjemnymi szlifami, przywodzącymi na myśl styl Aero, jednak w nowocześniejszym wydaniu. Galerię z pierwszymi zrzutami ekranu udostępniliśmy tutaj. Ostatnio pojawiła się też informacja, że Neon będzie spójny z Xbox One. Kolejna zmiana przewidziana dla Redstone 3 wiąże się z nowym spojrzeniem na smartfony. Jako że pełna pulpitowa wersja Windows 10 może już być uruchamiana na urządzeniach ARM wraz z klasycznymi aplikacjami Win32, pierwsze smartfony nowej generacji trafią na rynek prawdopodobnie właśnie z Redstone 3 na pokładzie.

By lepiej zrozumieć powyższy diagram, powinniśmy odnieść go do innego slajdu z prezentacji Microsoftu. Chodzi tu o cykl życia poszczególnych wydań (dużych aktualizacji funkcjonalnych) Windows 10. Twórcy wychodzą z założenia, że chcą wspierać jednocześnie zawsze dwa takie wydania (co najmniej), dlatego przy każdej kolejnej aktualizacji wcześniejsza wersja przedostatnia traci wsparcie. W ten sposób Microsoft realizuje wizję systemu jako usługi - stale aktualizowanej i udoskonalanej.

Więcej informacji o Redstone 3 poznamy w maju na konferencji Build 2017. Bądźcie wtedy z nami, bowiem jak zwykle przeprowadzimy pełną relację z jednego z najważniejszych dorocznych wydarzeń w kalendarium Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-confirms-second-major-update-for-windows-10-later-this-year/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor