Menu kategorii
 • Kolejna porcja nowości trafiła do OneNote

  Kolejna porcja nowości trafiła do OneNote

   Amadeusz Labuda
  Amadeusz Labuda
  13:17
  11.09.2017
  1342 wyświetlenia

  Microsoft nawet na moment nie przestaje rozwijać swoich produktów, zwłaszcza tych, które przynoszą mu największe zyski – oczywiście mowa tu o Azure oraz pakietach Office. Jednym z ich składników jest OneNote, niezwykle przydatna aplikacja umożliwiająca sporządzenie szybkich notatek. Od momentu swojej premiery otrzymała ona już tak wiele aktualizacji, że aż ciężko wymyślić nowe elementy, które można by do niej zaimplementować – niemniej, Microsoft dokonał tego właśnie po raz kolejny. Niestety, najnowsza wersja OneNote (17.8568.5751) dostępna jest obecnie jedynie dla Insiderów którzy wybrali opcję Skip Ahead. Co dokładniej uległo zmianie?

  OneNote 17.8568.5751

  Nowości w najświeższej wersji OneNote:

  • Konwersja pisma odręcznego na tekst. Możliwe jest teraz szybkie zapisanie notatki przy użyciu rysika, po czym jej konwersja na pismo maszynowe, lepiej komponujące się z całością. W tym celu wystarczy zaznaczyć wybrany fragment przy użyciu lasso, po czym kliknąć odpowiedni przycisk.
  • Nowe efekty specjalne śladu rysika. Możliwe jest teraz wykorzystanie nowych efektów specjalnych, takich jak między innymi lawa czy ocean, dzięki czemu każde nasze pociągnięcie rysika będzie wyglądać unikatowo.
  • Więcej opcji dotyczących grafik. OneNote jest teraz w stanie dokładnie podać cechy określonej grafiki, takie jak chociażby jej położenie (podając przy tym 3 parametry lokalizujące).
  • Powrót do poprzedniej karty. Możliwe jest teraz wykorzystanie do nawigacji po aplikacji dwóch przycisków, przenoszących nas do ostatnio wybranego obszaru programu oraz z powrotem.
  • Linkowanie do określonej frazy. Jedną z najnowszych funkcji OneNote jest możliwość utworzenia specjalnego łącza, dzięki któremu można błyskawicznie przeskoczyć do wskazanego fragmentu tekstu. Możliwe jest też łatwe skopiowanie linku tego typu oraz na przykład podesłanie go znajomym w wiadomości email.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/onenote-for-windows-10-gets-a-bunch-of-new-features-for-skip-ahead-insiders?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%

  Polecamy również w kategorii Office 365