Klawiatura z Windows Phone pojawi się już niebawem na PC i tabletach

Klawiatura z Windows Phone pojawi się już niebawem na PC i tabletach

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
15:18
05.06.2017
0 komentarzy
1337 wyświetleń

Kilka dni temu, w skutek niedopatrzenia ze strony pracowników Microsoftu, build o numerze 16212 dostał się w ręce Insiderów. Pomimo ilości problemów, które wynikały z jego instalacji, wielu z nich postanowiło przetrząsnąć go w poszukiwaniu nowych elementów, zarówno tych jawnych, jak i ukrytych. Jak donosi na podstawie swoich znalezisk jeden z najbardziej docenionych informatorów, WalkingCat, niedługo możemy spodziewać się, że na tabletach oraz PC pojawi się wirtualna klawiatura obsługująca technologię SwiftKey.

Wspomniana klawiatura posiadać będzie identyczne właściwości, co ta znana z urządzeń działających pod dyktando Windows 10 Mobile. Nic w tym zresztą dziwnego, jako że opierać ma się ona o Composable Shell, co w praktyce oznacza, że stanowić będzie w założeniu uniwersalny komponent współdzielony przez wszystkie urządzenia z Windows 10. Rzeczą dla wielu istotną może być fakt, że nowa metoda wprowadzania nadal wspierać będzie stylusa, dzięki czemu ergonomia pracy z nim wzrośnie jeszcze bardziej. W chwili obecnej nadal trwają prace nad nową wirtualną klawiaturą, jednak prowadzone są jedynie w obrębie pracowników Microsoftu, zaś wersja testowa ukaże się zapewne najwcześniej za parę tygodni.

Wprowadzenie nowej klawiatury wirtualnej, obsługującej SwiftKey, może początkowo wydawać się mało znaczącą zmianą. Tak jednak nie jest, bowiem zakładając, że faktycznie opierać się będzie ona na Composable Shell, będzie to oznaczać duży krok ze strony Microsoftu w stronę prawdziwie multi-platformowego systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/microsoft-bringing-its-windows-phone-keyboard-windows-10-pcs-and-tablets?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor