Klawiatura dla Xbox One już w przedsprzedaży

Klawiatura dla Xbox One już w przedsprzedaży

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:21
04.08.2015
1 komentarz
2695 wyświetleń

Podczas trwających właśnie berlińskich targów Gamescom Microsoft przedstawił kilka ciekawych zapowiedzi dla Xbox One. Wiemy już o nadchodzącym wsparciu dla nagrywania i strumieniowania treści TV na dowolne urządzenia z Windows 10 oraz zapowiedzianej na listopad premierze tego systemu (czy raczej doświadczenia?) wraz ze wsteczną kompatybilnością dla Xbox 360.

Microsoft zapowiedział też nowe akcesorium dla swojej konsoli: klawiaturę Chatpad. Nie jest to pierwszy Chatpad w historii konsol Microsoftu - pierwsza jego wersja ukazała się już na Xbox 360. Zasada działania jest mniej więcej taka sama: panel klawiatury podpinamy do dolnej części kontrolera Xbox One. Ponadto w zestawie znajduje się monofoniczny zestaw słuchawkowy z wbudowanym mikrofonem, który z powodzeniem podłączymy do 3,5-milimetrowego gniazda jack w nowym kontrolerze.

Chatpad

Podobnie jak sam kontroler, Chatpad jest kompatybilny z Windows 10. Tym samym urządzenie wpasowuje się w zapowiedziane na listopad "Nowe doświadczenie Xbox One, napędzane przez Windows 10". Chatpad można zamawiać już teraz (w wybranych regionach), a jego cena wynosi 34,99 dolarów (ok. 135 zł). Data premiery to 27 października. Nie jest ona przypadkowa, bowiem tego samego dnia na rynek wchodzi długo wyczekiwany Halo 5: Guardians.

Chatpad

Microsoft przygotował kolejną niespodziankę: to 1-terabajtowa edycja specjalna Xbox One z nowym padem, ekskluzywnym wydaniem Halo 5: Guardians i kilkoma interesującymi dodatkami. Zarówno konsola, jak i nowy kontroler posiadają wzornictwo, o którym marzy każdy zapalony fan serii Halo. Specjalna edycja konsoli trafi na rynek 20 października. Jej cena w przedsprzedaży wynosi 499 dolarów (ok. 1915 zł).

Xbox One

Chatpad nie jest oczywiście pełnowymiarową klawiaturą. Wsparcie dla "klasycznego" zestawu klawiatura+mysz zostało już zapowiedziane i trafi do Xbox One najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/this-stunning-new-039halo-5039-themed-xbox-one-will-make-cortana-feel-right-at-home

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

  • ewa 12:58 18.11.2015

    czy można ja już kupić gdzieś w Polsce?

Skomentuj

Autor