Klasyczny Office w Sklepie Windows Project Centennial nadal żywy

Klasyczny Office w Sklepie Windows Project Centennial nadal żywy

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:16
29.02.2016
0 komentarzy
2360 wyświetleń

Podczas zeszłorocznej konferencji BUILD Microsoft poinformował o narzędziach z serii Windows Bridges. Mają one pozwalać na konwersję kodu z aplikacji webowych, iOS, Android i Win32/.NET do Windows 10. Jeden z najbardziej obiecujących - Project Astoria - został kilka dni temu oficjalnie zarzucony, a za aplikacje z Androida odpowiadać będzie niedawno pozyskana technologia Xamarin. Tymczasem okazuje się, że jeden z projektów jest testowany w dość nietypowy sposób.

W Sklepie Windows pojawiła się aplikacja o nazwie Centennial Office Test1. Jeśli wierzyć opisom, można ją uruchamiać tylko w poglądowych buildach Windows 10 Insider Preview na PC. Pakiet do pobrania waży 961,7 MB. Lista dostępnych aplikacji nie jest jednak zachwycająca. To najwyraźniej zestaw starych desktopowych aplikacji Office we wczesnych wersjach testowych. Wskazują na to również widoczne ikony.

Według testerów aplikacje nie działają prawidłowo lub w ogóle się nie uruchamiają. W większości przypadków zobaczymy co najwyżej pusty ekran. Nie jest to jednak tak istotne, bowiem jak wskazuje nazwa aplikacji, chodzi tylko o testy. Project Centennial jest jednym z Windows Bridges. To platforma, która czyni kod aplikacji Win32 i .NET zgodnym z Uniwersalną Platformą Windows. Innymi słowy klasyczne programy z czasów Windows XP czy Windows 7 mogą być zgodne ze wszystkimi urządzeniami z Windows 10, także tymi mobilnymi.

Sporo na temat projektu Centennial mówiło się na konferencji BUILD 2015. Microsoft zapowiedział, że w tym roku ponownie poruszy temat Windows Bridges i technologii Xamarin. Może to oznaczać jedynie dalsze kroki na drodze ku zgodności Windows 10 ze wszystkimi najważniejszymi platformami.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/project-centennial-office-app-appears-in-the-windows-store

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor