Kim jest nowy CEO Microsoftu i jakie ma plany - wywiad z Satya Nadella

Kim jest nowy CEO Microsoftu i jakie ma plany - wywiad z Satya Nadella

 Adam Myszkowski
Adam Myszkowski
00:00
04.02.2014
0 komentarzy
1553 wyświetlenia

Nowo wybrany CEO Microsoftu po objęciu stanowiska zdążył już udzielić pierwszego wywiadu, w którym oprócz przyblizenia swojej osoby wskazuje takze na kierunki rozwoju firmy, oraz kluczowe aspekty, na których zamierza skoncentrować swoją pracę. Zapraszamy do przeczytania streszczenia wywiadu, który przetłumaczyliśmy dla Was.Kim jest Satya Nadella?

Satya Nadella – Mam 46 lat, w Microsofcie jestem od 22 lat i tyle samo czasu jestem żonaty. Mam trójkę dzieci. Jak w przypadku każdego, moje życie i moje doświadczenia ukształtowały mój sposób myślenia. Tym, co mnie opisuje jest fakt, że uwielbiam się uczyć. Jestem podekscytowany nowymi rzeczami, kupuję więcej książek, niż jestem w stanie przeczytać a także zapisuję się na więcej kursów, niż jestem w stanie skończyć. Ale najważniejszą rzeczą, która sprawia mi przyjemność to możliwość obserwowania ludzi, robienie wielkich rzeczy a także tworzenie nowych koncepcji.

Dlaczego chciałeś zostać CEO?

S.N. - To pytanie, które sam sobie zadawałem nie raz, gdy tylko pojawiła się okazja do kandydowania. Gdy zastanawiam się na tym, co mną kierowało przy podejmowaniu tej decyzji to jest to rola, jaką Microsoft odgrywa w naszym, skupionym na oprogramowaniu, świecie. W końcu jaka firma jest lepszym miejscem do pracy, niż Microsoft? Wyobrażałem sobie, jaki potencjał ma tych ponad 130.000 pracowników, których zatrudnia firma.

Jak się czułeś gdy zaakceptowałeś tą ofertę?

S.N. - Zaszczycony. Pokorny. Podekscytowany. To są trzy słowa, które przychodzą mi do głowy. Mamy niezwykłą okazję, która inspiruje do pracy. Wyzwania, które przede mną stoją traktuję jako przygodę.

Co traktujesz jako główny obszar zainteresowania?

S.N. - Przede wszystkim zależy mi na bezwzględnym usunięciu przeszkód, które zatrzymują innowacje. Następnie zależy mi właśnie na tych innowacjach, na rzeczach, którymi Microsoft zajmuje się w unikalnym wymiarze. Jesteśmy firmą, która umożliwia ludziom robienie więcej rzeczy, doświadczanie większej rozrywki i zabawy a także tworzenie więcej. W pewnym sensie jesteśmy firmą, która pozwala ludziom po prostu osiągnąć więcej. I zależy mi na tym, aby tą innowacyjność popchnąć jeszcze do przodu. Na końcu – chciałbym, aby każdy z nas znalazł więcej sensu w swojej pracy. Spędzamy w pracy zbyt dużo czasu, aby tego sensu nie mieć.

Mówiłeś o innowacjach. Gdzie widzisz szanse w tym zakresie dla Microsoftu?

S.N. - Wszystko w naszym świecie staje się cyfrowe i oparte na oprogramowaniu. Uważam, że szanse są nieograniczone. My zaś musimy wybrać unikalny wkład, który chcemy wnieść, bo właśnie to jest naszym dziedzictwem jako firmy twórczej, aby być teraz firmą, która umożliwia ludziom i firmom osiągać więcej w każdej chwili ich egzystencji. Na tym właśnie będziemy się skupiać.

Dlaczego uważasz, ze Microsoftowi się powiedzie?

S.N. - Mamy talent, mamy zasoby, a także wytrwałość, jakich nie ma nikt inny. Gdy połączymy to z faktem, że nasz świat idzie do przodu i opiera się coraz bardziej na oprogramowaniu, dzięki któremu ten świat trafia do nas poprzez urządzenia i usługi, to uważam, że mamy najlepszą platformę, zdolną by zmieniać świat.

Całość wywiadu dostępna jest w języku angielskim na kanale YouTube:


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Felietony

Komentarze

Skomentuj

Autor