Kasperky Lab: Oprogramowanie Microsoftu jest bezpieczne

Kasperky Lab: Oprogramowanie Microsoftu jest bezpieczne

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
13:35
18.11.2012
1 komentarz
1773 wyświetlenia

Producent oprogramowania antywirusowego - Kaspersky - opublikował najnowszy raport dotyczący luk w zabezpieczeniach oprogramowania. Najważniejszą informacją wynikającą z tego raportu jest fakt, że na liście najbardziej zagrożonych produktów nie figuruje żaden program Microsoftu.

Ranking opracowany został na podstawie zgłaszanych błędów w zabezpieczeniach oprogramowania, z którego użytkownicy komputerów korzystają na co dzień. Najbardziej zagrożone są produkty zaniedbane przez producentów, nieaktualizowane lub takie, których kod zawiera dużo luk bezpieczeństwa. Wśród nich znalazło się oprogramowanie Adobe, Java, Apple i Winamp.

Kilka lat temu oprogramowanie Microsoftu prawie na pewno znalazłoby się w czołówce tego niechlubnego rankingu, jednak od dnia premiery systemu operacyjnego Windows Vista, spółka z Redmond zaczęła zwracać szczególną uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Windows 7 wypadał w takich rankingach bardzo dobrze, a kolejny krok w celu zwiększenia bezpieczeństwa swoich systemów zrobiono wydając Windows 8. Systemy Windows nadal znajdują się na czele listy hackerów, ale głównie dlatego, że zajmuje bardzo dużą część rynku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.securelist.com/en/analysis/204792250/IT_Threat_Evolution_Q3_2012#14

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

  • andrzejjajko 15:35 18.11.2012

    u mnie w przeglądarkach avg ciągle wykrywa próby wykorzystania luk w przeglądarce insternetowej

Skomentuj

Autor