Już wkrótce pierwsza większa aktualizacja do Windows 10

Już wkrótce pierwsza większa aktualizacja do Windows 10

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
12:26
31.07.2015
3 komentarze
2937 wyświetleń

Choć Windows 10 został już oficjalnie wydany w postaci darmowego uaktualnienia dla Windows 7 i Windows 8.1, w żadnym wypadku nie można go nazwać mianem ukończonego w określonym stopniu produktu. Microsoft nieustannie opracowuje i publikuje dla niego kolejne poprawki, zaś teraz mówi się jeszcze o całej grupie aktualizacji, które miałyby nam zostać dostarczone pod nazwą Service Release 1 (SR1).

Jak donoszą źródła portalu The Verge, zbiorczy pakiet aktualizacji SR1 powinien ukazać się na początku sierpnia, a nie wykluczone, że zacznie on trafiać na nasze komputery już w nadchodzącym tygodniu. W ramach tego wydania nie otrzymamy jednak żadnych nowości, a jedynie szereg poprawek i łatek, które podniosą ogólną stabilność systemu i usuną zgłaszane przez użytkowników problemy. Jeśli więc napotkaliście na jakąś przeszkodę, która uniemożliwia Wam korzystanie z systemu Windows 10, być może zostanie ona usunięta w ramach pakietu poprawkowego SR1.

Service Release 1 to jednak dopiero początek procesu usprawniania nowego systemu. Na październik planowana jest znacznie większa aktualizacja, która prócz poprawek i łatek wniesie do Windows 10 również kilka nowych funkcji, takich jak nowa aplikacja Komunikaty zapewniająca pełną integrację systemu Windows 10 z komunikatorem Skype czy wyczekiwane przez wszystkich rozszerzenia do przeglądarki Edge. Jak podkreślił sam szef działu Windows, Terry Myerson, obecnie nikt nie pracuje nad Windows 11, ale odpowiednia grupa ludzi rozwija kilka interesujących aktualizacji dla Windows 10, które testerzy programu Windows Insider będą mieli niedługo okazję zobaczyć. Nowe kompilacje testowe Windows 10 mają ukazać się w tym programie już w wkrótce, co umożliwi wszystkim chętnym przetestowanie nowych rozwiązań zanim zostaną one udostępnione na szerszą skalę.

W ramach nadchodzących aktualizacji Microsoft zamierza także rozwiązać problem zbyt krótkiego zdaniem firmy czasu życia urządzeń na baterii. Jesteśmy... Chciałbym powiedzieć, że czas życia baterii jest znacznie dłuższy, ale na tym etapie jest on porównywalny z systemem Windows 8.1. Ciężko pracujemy nad poprawkami, które pozwolą go nieco wydłużyć. Już w 8.1 osiągnęliśmy dość dobry wynik, więc nie mogę powiedzieć, że się cofamy - mówi Myerson.

Po planowanej na przyszły tydzień wstępnej serii poprawek Service Release 1 oraz późniejszej paczce aktualizacji zapowiadanej na październik, przyjdzie czas na coś znacznie większego. Seria aktualizacji Redstone, bo o nich tu mowa, która ma się ukazać w 2016 roku w postaci planowanych na lato i jesień dwóch dużych uaktualnień, wniesie do systemu Windows 10 kolejny zestaw nowych funkcji, w tym również kilka nowych aplikacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Adammmmm7 22:33 31.07.2015

    Beznadzieja... Jak zamawiam łóżko, to chcę otrzymać łóżko na którym będę od razu spał, a nie że razem z łóżkiem przyjedzie serwisant i będzie jeszcze heblował u mnie w domu i mówił, że zaraz będzie jeszcze lepiej. Przydałaby się jakaś konkretna konkurencja microsoftowi...

  • Paweł 20:35 01.08.2015

    @Adammmmm7 - Piękne porównanie!

  • jerzyk12 08:10 03.08.2015

    Żałosne porównanie.Pomijając że system dostałeś za darmo to co ma do tego stolarz i twoje łóżko.Wyobrażnia cię przerosła

Skomentuj

Autor