Już niebawem pakiety internetowe wykupimy wprost ze Sklepu Microsoft

Już niebawem pakiety internetowe wykupimy wprost ze Sklepu Microsoft

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:44
13.04.2018
0 komentarzy
742 wyświetlenia

Jednym z najwydajniejszych urządzeń w ofercie Microsoftu jest hybryda Surface Pro, plasująca się pod tym względem zaraz za Surface Book 2. Moc obliczeniowa to jednak nie wszystko, gdy w grę wchodzi płynność pracy – w końcu niemniej istotne jest stabilne i szybkie łącze internetowe. Z tego właśnie powodu gigant z Redmond w kilka miesięcy po premierze Surface Pro stworzył jego nieco ulepszoną wersję z wbudowanym modemem LTE wysokiej klasy, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie transferu, o którym wcześniej można było tylko pomarzyć. Nie umywa się to oczywiście do prędkości uzyskiwanych obecnie w przypadku zastosowania kabli, niemniej trzeba być przy tym wszystkim realistą – coraz częściej odchodzi się od kabli, gdyż są one po prostu niewygodne i w pewnych kręgach wręcz passé. Dodatkowo LTE oferuje zasięg również tam, gdzie klasyczne sieci nie sięgają.

Always Connected PC

Oczywiście wyposażenie Surface Pro w modem LTE pociągnęło za sobą dalsze zmiany, jak chociażby konieczność nawiązania współpracy pomiędzy Microsoftem a operatorami telefonii celem dopracowania sterowników i innych czysto technicznych aspektów. Najwyraźniej jednak gigant z Redmond ma większe ambicje, jeśli chodzi o technologię LTE – z najnowszych informacji wynika, że do Sklepu Microsoft trafią niebawem… pakiety internetowe.

Nowa opcja trafić ma do użytkowników niedługo po wprowadzeniu aktualizacji Spring Creators Update, zaś dostępna będzie nie tylko w przypadku Surface Pro LTE, lecz również każdego komputera z Windows 10, posiadającego wbudowaną kartę e-sim. Oznacza to, że pakiety internetowe wykupić będzie można także w przypadku zupełnie nowej klasy urządzeń - Always Connected PC.

Serwis PCMag przeprowadził nawet wywiad z jednym z generalnych managerów Microsoftu, z którego wynika, iż Microsoft pracuje już z większością operatorów (przynajmniej na terenie USA) nad wdrożeniem nowej funkcji do swojego systemu. Jak szybko nowa funkcja zawita do Polski, jeszcze nie wiadomo, wszystko zależne jest bowiem od naszych lokalnych operatorów sieci telefonicznej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/04/13/surface-pro-lte-users-will-soon-be-able-to-choose-data-plans-from-microsoft-store/

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor