Już jutro zakończy się wsparcie dla November Update

Już jutro zakończy się wsparcie dla November Update

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:59
09.10.2017
0 komentarzy
1496 wyświetleń

Wraz z wprowadzeniem na rynek Windows 10 wiele zmian zaszło w polityce aktualizacji i wsparcia technicznego Microsoftu. Jako że system ten ma być rozwijany bezterminowo, konieczne okazało się sprecyzowanie tego, do kiedy wspierane będą jego poszczególne kompilacje – pierwsza z nich w swojej mainstreamowej formie zatrzymała swój rozwój już 9 maja bieżącego roku, teraz zaś przyszedł czas na kolejną. Już jutro zakończy się okres wsparcia przewidziany dla November Update, kompilacji Windows 10 oznaczonej numerem 1511.

Wsparcie kompilacji Windows 10

W praktyce zakończenie wsparcia dla konkretnej aktualizacji Windows 10 oznacza, że komputery działające w oparciu o nią przestaną otrzymywać nowe aktualizacje, łącznie z tymi dotyczącymi bezpieczeństwa. Stawia to co oczywiste użytkowników w niekorzystnej sytuacji, wystawiając ich na ryzyko padnięcia ofiarom ataków cyberprzestępców oraz malware i innych niebezpieczeństw. Co prawda zdążało się już, że teoretycznie wygaszone kompilacje Windows otrzymały stosowne łątki, jednak zdarza się to niezmiernie rzadko, wobec czego lepiej na to nie liczyć. Należy tu również nadmienić, że okres wsparcia jest odmienny dla niektórych edycji jednej kompilacji – dla przykładu pierwsza wersja Windows 10 gałęzi LTSC (wcześniej LTSB) wspierana będzie aż do roku 2025.

Oczywiście aktualizacje w dalszym ciągu pozostają darmowe, wobec czego nic nie stoi na przeszkodzie aby wprowadzić je samodzielnie, zwłaszcza iż już niebawem pojawi się najnowsza wielka aktualizacja, Fall Creators Update. Jeśli z jakiegoś powodu nie uda się przeprowadzić aktualizacji z poziomu Windows Update, zawsze pozostaje zrobić kopię zapasową danych i pobrać. bezpłatne ISO najnowszej stabilnej kompilacji, bądź też przeprowadzić proces z wykorzystaniem specjalnego narzędzia Microsoftu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://support.microsoft.com/en-in/help/4035050/windows-10-version-1511-will-no-longer-receive-security-updates

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor