Jeden Windows: nowa skalowalna powłoka

Jeden Windows: nowa skalowalna powłoka

 Damian Lisak
Damian Lisak
13:14
19.01.2017
0 komentarzy
1839 wyświetleń

Nie od dziś Microsoft ciężko pracuje nad stworzeniem jednego systemu Windows na wszystkich platformach. Mimo upływu lat i wielu form, firma z Redmond nie porzuca swojego marzenia, próbując stworzyć uniwersalny Windows dla wszystkich urządzeń. Na tę chwilę Windows Shell, czyli powłoka, jaką widzimy na ekranie urządzenia, różni się od siebie w zależności od sprzętu. Ma to się jednak zmienić.

Jeden windows: nowe skalowanie

Jeden Windows to projekt stworzenia systemu, który będzie pracować na komputerach, tabletach, telefonach, HoloLens oraz Xbox. Kolejnym etapem rozwoju tego planu jest wprowadzenie nowej powłoki o nazwie Composable Shell (CSHELL), która ma umożliwić systemowi dopasowanie obrazu w czasie rzeczywistym do dowolnego urządzenia. Należy jednak pamiętać, iż jeden system nie oznacza wyświetlania dokładnie tej samej zawartości na ekranach o różnej wielkości. Kolejną zmianą jest to, że Microsoft obecnie musi aktualizować każde urządzenie z osobna, a po wprowadzeniu jednolitego systemu będzie możliwość aktualizowania wszystkich jednocześnie. Niestety nie wiadomo, kiedy nowa powłoka zostanie wprowadzona.

Pomimo zmiany systemów i urządzeń, nad którymi Microsoft pracował, założenie pozostaje wciąż te same – jeden Windows. Opisywaliśmy dokładnie historię jednego systemu, wyszczególniając jego przebieg rozwoju i założenia. Wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych lat wcieli w życie swoją wizję uniwersalnego systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/one-windows-microsofts-new-adaptive-shell-to-scale-windows-10-across-pc-phones-and-xbox

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor