Jak zwiększyć produktywność, łącząc pióro i dotyk?

Jak zwiększyć produktywność, łącząc pióro i dotyk?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:07
05.05.2017
1 komentarz
1578 wyświetleń

Microsoft stale eksploruje różne możliwości interakcji z urządzeniami. Na samej tylko konferencji #MicrosoftEDU widzieliśmy połączenia Surface Dial, pióra i dotyku w różnych konfiguracjach. Te dwie ostatnie formy wziął pod lupę Bill Buxton z zespołu interfejsu użytkownika w Microsoft Research, który wraz z kolegami zademonstrował kilka ciekawych rozwiązań.

Na udostępnionym przez grupę wideo zobaczymy, jak połączenie dotyku i pióra może zwiększyć naszą efektywność na tabletach z Windows. Z zaprezentowanych metod można korzystać nawet wtedy, gdy tablet trzymamy w powietrzu. Trzymająca ręka ma bowiem do dyspozycji kciuk, który w połączeniu z piórem w drugiej ręce pozwala na szybsze wywoływanie poleceń i funkcji w wielu aplikacjach - poczynając od przeglądarek i programów graficznych, kończąc na arkuszach Excela.

Twórcy prezentacji wychodzą z założenia, że kciuk jest niedocenioną i nieoczywistą pomocą w manipulowaniu wieloma kontrolkami, co otwiera całkiem nową przestrzeń dla interakcji "thumb + pen". Jak czytamy w opisie wideo, "Interakcje kciuk + pióro na tabletach obejmują symultaniczne i komplementarne wykorzystanie modułów pióra i dotyku w scenariuszach z wykorzystaniem laptopa, takich jak używanie tabletu Surface na kanapie, gdy niepreferowana ręka musi zwykle podtrzymywać urządzenie. W takim przypadku kciuk jest dostępny i w wystarczającym stopniu mobilny, by manipulować wieloma kontrolkami". Przykładowe scenariusze to zaznaczanie i przenoszenie tabel w Excelu, przewijanie i przełączanie stron w przeglądarce, gdy prawa ręka z piórem wykonuje adnotacje, czy wybieranie kolorów i innych opcji w programach graficznych.

Uwolnienie naszej "głównej" ręki z konieczności wybierania opcji w programach stawia tablety na lepszej pozycji, niż klasyczne PC, w których musimy znać odpowiednie skróty klawiaturowe. Pełną treść artykułu opublikowanego przez Microsoft Research znajdziecie tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-shows-combining-pen-touch-windows-tablets-work-video/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

  • Piotr 15:26 05.05.2017

    Nadgarstek boli od samego patrzenia. Dłuższe używania tabletu w taki sposób musi skończyć się cieśnią nadgarstka.

Skomentuj

Autor