Menu kategorii
 • Jak zamknąć Windows 8

  Jak zamknąć Windows 8

   Damian Sieradzki
  Damian Sieradzki
  00:00
  06.02.2013
  28730 wyświetleń

  Pomimo, że od premiery Windows 8 minęło już kilka miesięcy, nadal można natknąć się w sieci na nieprzychylne wypowiedzi użytkowników poirytowanych zmianami kosmetycznymi nowych „okienek”. Są to najczęściej osoby, które posiadają system od niedawna i to właśnie dla nich przygotowaliśmy krótką instrukcję traktującą o tym, w jaki sposób wyłącza się nowy system Microsoftu. Wyjaśniamy, jak wyłączyć Windows 8

  Przede wszystkim funkcja wyłączenia systemu przeniesiona została z przycisku Start do grupy ustawień. Znajduje się ona w pasku bocznym, o którym warto dodać, że wygląda i działa identycznie zarówno w trybie ekranu startowego (Windows UI/kafelki) jak i w trybie desktop.

  Aby wywołać pasek boczny należy wskazać kursorem myszy prawy górny lub prawy dolny narożnik ekranu.

  Zamykanie Windows 8

  Po kliknięciu w „ustawienia”, tuż pod ikoną głośności systemu znajduje się ikona zasilania. Po kliknięciu w nią ukazują się trzy możliwości: uśpij, zamknij oraz uruchom ponownie.

  Wyłączenie Windows8

  Widać zatem, że operacja zamknięcia Windows 8 jest równie prosta, jak w każdej z poprzednich wersji systemu tyle, że obsługujemy ją z nieco innego miejsca. Tym samym mamy nadzieję, że przeczytanie tej krótkiej podpowiedzi pozwoliło Wam uniknąć niepotrzebnych frustracji związanych z poszukiwaniem rozwiązania oraz zaoszczędziło trochę Waszego cennego czasu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Cenne wskazówki