Jak włączyć Windows Mixed Reality w Chrome?

Jak włączyć Windows Mixed Reality w Chrome?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:05
19.02.2019
391 wyświetlenie

W styczniu pisaliśmy, że wszystkie przeglądarki bazujące na silniku Chromium, takie jak m.in. Google Chrome, będą natywnie obsługiwać zestawy Windows Mixed Reality. Wsparcie to dotarło już do Chrome Canary, czyli do poglądowej wersji przeglądarki z wczesnym dostępem do nowych funkcji.

Wsparcie potrzebne jest, aby przeglądać zawartość WebVR za pomocą gogli spod szyldu WMR. Nazywana nowym poziomem grafiki webowej technologia WebVR pozwala deweloperom na tworzenie szerokiego zakresu immersyjnych doświadczeń dla różnych urządzeń. Zawartość WebVR w przeglądarce można oglądać na dowolnym ekranie, ale prawdziwa magia zaczyna się, gdy możemy do niej wejść przy pomocy gogli wirtualnej rzeczywistości. Teraz jest to możliwe w Chrome.

Windows Mixed Reality

Choć wsparcie już istnieje, musimy je aktywować ręcznie, tj. włączyć w ustawieniach nową flagę. W tym celu w pasku adresu wpisujemy chrome://flags, wyszukujemy Windows Mixed Reality support i zmieniamy wartość flagi na Enabled. Funkcja na razie dostępna jest w Chrome Canary w wersji 74.0.3710.0.

Jest to dopełnienie do całego pakietu integracji z Windows 10, które niedawno pojawiły się w Chrome. Mowa tu o powiązaniu z ciemnym motywem systemu, integracją powiadomień z systemowym Centrum akcji oraz wydanym właśnie oficjalnym rozszerzeniem Microsoftu, dodającym wsparcie dla Windows Timeline.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/here-is-how-to-enable-windows-mixed-reality-support-in-google-chrome/

Polecamy również w kategorii Technologie VR, AR, MR