Jak ulepszyć coś, co już jest genialne?

Jak ulepszyć coś, co już jest genialne?

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
12:44
24.04.2017
0 komentarzy
1445 wyświetleń

Ostatnia wielka aktualizacja do Windows 10, czyli Creators Update przyniosła wiele zmian, w większości dostępnych dla każdego urządzenia działającego pod kontrolą tego systemu. Nie oznacza to jednak, że nie pojawiły się nowości przeznaczone dla konkretnych modeli komputerów; tak bowiem sprawa ma się między innymi w przypadku Surface Studio. Co jednak można było jeszcze wymyślić, by usprawnić tak skomplikowaną technicznie maszynerię?

Surface Studio, czyli jeden z najpotężniejszych komputerów oferowanych przez Microsoft posiada cały szereg cech szczególnych, wyróżniających go na tle konkurencji. Jedną z nich jest zdecydowanie wzorowe zaimplementowanie w jego przypadku funkcji Windows Hello, pozwalającej na wygodne i bezpieczne logowanie do systemu. Skoro wykorzystana jest wizja, czemu by nie spróbować z dźwiękiem? Zapewne takie pytanie zadali sobie jakiś czas temu specjaliści giganta z Redmond, krótko przed wprowadzeniem kolejnego ulepszenia. Mianowicie, przy okazji wydania Creators Update zaktualizowali oni sterownik dźwiękowy układu znajdującego się wewnątrz All-in-One Microsoftu w ten sposób, by wybudzał system z uśpienia po usłyszeniu głosu użytkownika.

Surface Studio, teraz wybudzany głosem

Może się wydawać iż jest to raptem niewielkie usprawnienie, jednak należy pamiętać, że funkcje tego typu to elementy składowe tworzące coś większego. Całkiem możliwe, że w ciągu kilku lat podobna funkcja pojawi się w praktycznie każdym komputerze, zwłaszcza w przypadku laptopów. Co prawda wybudzanie systemu zajmuje zwykle ledwie chwilę, niemniej jest to chwila, którą tracimy bezpowrotnie, zaś to rozwiązanie neguje ten problem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://winbuzzer.com/2017/04/21/microsoft-surface-studio-gets-audio-driver-update-xcxwbn

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor