Jak stworzyć konto Microsoft

Jak stworzyć konto Microsoft

 Damian Lisak
Damian Lisak
13:28
16.06.2017
0 komentarzy
2199 wyświetleń

Jedną z wygodnych funkcji dostępnych w systemie Windows 10 jest możliwość logowania się do komputera za pomocą konta Microsoft. Umożliwia to synchronizację naszych ustawień i preferencji, takich jak hasło, awatar, tapeta, itd., dzięki czemu logując się do nowego komputera, nasze ustawienia są automatycznie synchronizowane. Zapewnia to wygodę w konfiguracji systemu na nowym urządzeniu.

Ponadto, wiele usług Microsoft wymaga posiadanie takiego konta w celu logowania się nim, dlatego posiadanie go jest co najmniej wygodne. Jak stworzyć własne konto Microsoft?

  1. Wchodzimy na główną stronę Microsoftu.
  2. Klikamy odnośnik Utwórz je!
  3. Wpierw wpisujemy nasz adres e-mail, następnie w polu niżej wpisujemy hasło, które chcemy ustawić do tego konta.
  4. Opcjonalnie, zamiast e-maila, możemy wykorzystać nasz numer telefonu jako login.
  5. Następnie (opcjonalnie) podajemy swoje imię i nazwisko, wybieramy kraj/region oraz datę urodzenia. W przypadku rejestracji za pomocą e-maila, należy na końcu przepisać kod, który nań otrzymaliśmy, natomiast w przypadku wykorzystania numeru telefonu, na końcu przepisujemy kod, który otrzymamy SMS-em.

Tworzenie konta Microsoft

Po tych czynnościach nasze konto zostało założone, a my możemy zalogować się nim zarówno do Windows 10, jak i innych usług Microsoftu. Umożliwia nam to wygodną personalizację wykorzystywanych przez nas usług.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Konta użytkowników w Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor