Jak skonfigurować powiadomienia w Windows 10

Jak skonfigurować powiadomienia w Windows 10

 Marcin Paradowski
Marcin Paradowski
00:00
14.08.2015
2 komentarze
29269 wyświetleń

Prezentujące powiadomienia Centrum akcji w Windows 10 jest niemal dokładną kopią centrum powiadomień mobilnego systemu Windows Phone 8.1. W smartfonach przechowywane są powiadomienia o nieodebranych połączeniach, otrzymanych wiadomościach SMS i poczty elektronicznej, czy też różnego rodzaju komunikaty pochodzące od uruchomionych w systemie programów. W przypadku stacjonarnej wersji systemu Windows 10 w Centrum akcji znajdziemy powiadomienia pochodzące z systemu Windows, poczty e-mail lub aplikacji.

To, jakiego rodzaju powiadomienia oraz w jakim zakresie będziemy otrzymywać, zależeć będzie od konkretnej konfiguracji powiadomień i szybkich akcji.

Aby przejść do konfiguracji Centrum akcji, wykonaj poniższe czynności:

 • przejdź do Ustawień systemu, choćby za pomocą skrótu klawiszowego Win + I,
 • następnie przejdź do kategorii System i dalej Powiadomienia i akcje.

Konfigurowanie powiadomień

W ramach konfiguracji Centrum akcji możemy włączyć lub wyłączyć:

 • prezentowanie porad dotyczących systemu Windows,
 • prezentowanie powiadomień aplikacji,
 • prezentowanie powiadomień na ekranie blokady,
 • prezentowanie alarmów, przypomnień, połączeń VOIP na ekranie blokady,
 • wyświetlanie powiadomień w trakcie prezentacji.

Konfigurowanie powiadomień

Warto zapamiętać, że jeśli nie chcemy definitywnie wyłączać wszystkich (lub pojedynczych) powiadomień, wystarczy że skorzystamy z umieszczonego w Centrum akcji przycisku Godziny ciszy.

Jeśli potrzebujemy szczegółowo skonfigurować konkretne powiadomienie, np. powiadomienie aplikacji Poczta, możemy przewinąć zawartość okna Ustawień i odnaleźć interesującą nas aplikację. Aby skonfigurować powiadomienia aplikacji Poczta, klikamy lewym przyciskiem myszy nazwę programu. Wyświetli się wówczas ekran ustawień, w którym będziemy mogli:

 • całkowicie wyłączyć powiadomienia,
 • włączyć/wyłączyć prezentowanie banerów powiadomień,
 • włączyć/wyłączyć dźwięk po odebraniu powiadomienia od tej konkretnej aplikacji.

Konfigurowanie powiadomień

Dokonując odpowiedniej konfiguracji powiadomień w Windows 10 zyskujemy kontrolę nad liczbą i sposobem prezentacji konkretnych komunikatów. Przykładowo po otrzymaniu nowej wiadomości e-mail aplikacja Poczta może całkowicie niezauważenie i bezgłośnie umieścić swoje powiadomienie w Centrum akcji do późniejszego przejrzenia, lub też dać nam dodatkowo sygnał dźwiękowy i zaprezentować nam czytelny komunikat wyskakujący (baner), informujący o otrzymanym powiadomieniu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Personalizacja Windows 10

Komentarze

 • say 12:17 20.10.2015

  Bardzo pomocna porada

 • fixup 21:14 22.11.2016

  A co w przypadku gdy w centrum akcji pojawia się wiele wpisów od jednego programu? Od jakiegoś czasu używam aplikacji Smart Defrag firmy IObit, a oprócz niej sporego pakietu innych programów tego producenta, i właśnie, tudzież wyłącznie, ten Smart Defrag jest reprezentowany w windowsowych powiadomieniach już dobrych kilkadziesiąt razy (w sensie że pozostałe normalnie, po jednym razie), czego "naturalnie" nie da się w prosty sposób wyczyścić ręcznie. Czy takie czyszczenie, i najlepiej również blokowanie tej specyficznej "niezręczności" systemu, da się np. przeprowadzić odpowiednio edytując rejestr? Lub może jest do tego jakaś amatorska, ale co ważne skuteczna, poprawka do systemu?

Skomentuj

Autor