Jak połączyć Surface z wieloma monitorami, projektorem lub TV?

Jak połączyć Surface z wieloma monitorami, projektorem lub TV?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:47
25.12.2015
0 komentarzy
2811 wyświetlenie

Rozmiar się liczy... szczególnie, gdy przyjdzie nam zaprezentować wyniki pracy w sali pełnej klientów lub współpracowników. Gdy kilkanaście cali to za mało, z pomocą przychodzą nam zewnętrzne wyświetlacze. Podłączenie się do rzutnika czasem bywa prawdziwym wyzwaniem i wie o tym niemal każdy student czy pracownik. Microsoft twierdzi jednak, że urządzenia Surface radzą sobie z tym bez problemu. Jak wygląda to w praktyce?

Wszystkie produkty z serii Surface możemy podłączyć do zewnętrznego wyświetlacza, takiego jak monitor, TV lub projektor. Wszystko, czego potrzebujemy, to odpowiedni kabel lub adapter. By podłączyć się do pojedynczego wyświetlacza z portem DisplayPort, należy użyć kabla i podłączyć go do Mini DisplayPort w urządzeniu Surface. W przypadku projektorów i HDTV będziemy prawdopodobnie potrzebować adaptera Mini DisplayPort. Podłączamy wówczas kabel HDMI do zewnętrznego urządzenia i adapter Mini DisplayPort/HDMI do tabletu Surface. Gdy się już podłączymy, nasze zadanie jest wykonane. Obraz powinien automatycznie pojawić się na zewnętrznym wyświetlaczu.

Mini DisplayPort

Jeden wyświetlacz to za mało? Surface Pro 3, Surface Pro 4 i Surface Book pozwalają podłączyć się także do dwóch monitorów jednocześnie. Będziemy wówczas potrzebować stacji dokującej Microsoft Surface Dock. Zapewnia ona przejście tabletu w doświadczenie desktop. Możemy tu skorzystać z czterech portów USB 3.0, wyjścia audio i szybkiego portu Ethernet. Wróćmy jednak do kwestii zewnętrznych monitorów. Każdy z nich należy podłączyć do osobnego gniazda Mini DisplayPort w Surface Dock. Będziemy wówczas potrzebowali dwóch kabli z końcówkami DisplayPort/Mini DisplayPort. Gdy zestaw będzie już połączony, udajemy się do Centrum Akcji i wybieramy opcje wyświetlania.

Jakie opcje oferuje nam Centrum Akcji? Możemy (mimo połączenia z zewnętrznym wyświetlaczem) wyłączyć przesyłanie obrazu, zduplikować ekran, rozszerzyć obszar roboczy na dwa zewnętrzne ekrany (lub połączyć ekran Surface z zewnętrznym ekranem - wówczas połowa obszaru roboczego jest ukryta przed widzami) lub wyłączyć ekran Surface i korzystać jedynie z zewnętrznego monitora.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/devices/2015/12/16/how-to-connect-your-surface-to-a-tv-monitor-or-projector/

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor