Jak działa Surface Hub? Microsoft opublikował wprowadzające wideo

Jak działa Surface Hub? Microsoft opublikował wprowadzające wideo

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:59
07.09.2015
0 komentarzy
2125 wyświetleń

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda praca z wielkim ekranem dotykowym? Microsoft wypuścił krótkie wideo, na którym zaprezentowano kilka zastosowań Surface Hub. Zobaczymy, że urządzenie jest nie tylko 84-calową kopią Surface Pro czy inteligentnym telewizorem, który może stanowić centralny punkt każdej sali konferencyjnej.

Jak używać Surface Hub? Gdy na ekranie zobaczymy komunikat o spotkaniu, stukamy w ekran, by zalogować się do niego lub wybrać inny rodzaj sesji - konferencję, funkcję tablicy lub nawiązanie połączenia z innymi urządzeniami. Surface Hub działa pod kontrolą zmodyfikowanej wersji Windows 10 ze specjalnie przygotowanym interfejsem. Na ekranie rozmowy wyszukujemy kontakty, które zapraszamy do wideokonferencji. Przycisk połączenia pozwala na współpracę z innymi urządzeniami. Surface Hub może pełnić rolę projektora. Urządzenie wejścia możemy podłączyć za pomocą kabla lub bezprzewodowo przy użyciu technologii Miracast. Komunikacja działa tu w obie strony: możemy przesyłać obraz z komputera PC, a Surface Hub pełnić będzie rolę projektora. Z drugiej strony dokonywane na ekranie Surface Hub zmiany będą synchronizowane z dokumentem, znajdującym się fizycznie na komputerze PC. Jak podkreśla Microsoft, za bezprzewodową obsługę tej funkcji odpowiada Windows 10.

Zmodyfikowana wersja Windows 10 (której nazwa nie została jeszcze ujawniona) nie ogranicza się do kilku wybranych funkcji, jak w przypadku niektórych edycji IoT. Użytkownik może w trakcie konferencji uruchamiać aplikacje i współdzielić ekran. Po zakończeniu konferencji wszystkie pliki i dane zostaną usunięte z pamięci Surface Hub, by chronić prywatność jej uczestników. Właściciel ekranu powinien więc zapisać wszystkie potrzebne dane jeszcze przed zamknięciem sesji. Gdy tego dokona, może stuknąć opcję "Gotowe".

Pojawienie się instruktażowego wideo już teraz może wydawać się nieco zaskakujące, bowiem Surface Hub wciąż nie został wypuszczony na rynek. Z uwagi na opóźnienia w produkcji premiera urządzenia została przewidziana na styczeń 2016 r. Do tego czasu Microsoft zamierza zwiększyć produkcję i zoptymalizować kanały dystrybucji, by zapewnić jednakowy dostęp do produktu dla wszystkich zainteresowanych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/ever-wondered-microsoft-surface-hub-works-heres-glimpse

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor