Jak będzie z IE w europejskiej edycji Windows 7?

Jak będzie z IE w europejskiej edycji Windows 7?

 Monika Karcz
Monika Karcz
19:06
28.07.2009
4 komentarze
4106 wyświetleń
Premiera najnowszego systemu Microsoftu zbliża się dużymi krokami, pozostaje jednak niepewność - czy Windows 7 będzie posiadał jak poprzednie edycje tego systemu wbudowaną przeglądarkę Internet Explorer? Odpowiedzi na to pytanie są różne, jedne źródła mówią, że tak, jeszcze inne, że nie.

W opublikowanym dzisiaj na łamach serwisu Chip.pl materiale przeczytać można, iż Microsoft chcąc iść na ugodę z Komisją Europejską wprowadzi wraz z premierą Windows 7 specjalne menu przeglądarek, proponując wybór domyślnej aplikacji do przeglądania zasobów Internetu. Znaleźć się tam miałoby 10 programów, które posiadają co najmniej 0,5% udziału w rynku przeglądarek internetowych. Co więcej, podobne menu pojawić miało by się w starszych edycjach systemu Windows - Vista i XP. Mechanizm ten rozpowszechniony by został za pośrednictwem usługi Windows Update.

Z kolei czasopismo Komputer Świat udostępniło na swojej stronie internetowej informacje na ten temat uzyskane od Piotra Kaniowskiego, Technology PR Specialist z polskiego oddziału Microsoftu. Tłumaczy on, iż koncern raczej wyklucza stosowanie ekranu z wyborem przeglądarek, a to za sprawą obaw finansowych i operacyjnych ze strony producentów komputerów. Dodaje on także, że europejska wersja Windows 7 (oznaczona symbolem E) będzie pozbawiona Internet Explorera, lecz zawierać będzie biblioteki Internet Web Platform oraz podstawowe mechanizmy HTML`a, umożliwiające np. wyświetlanie stron internetowych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 7

Komentarze

 • djroomy 11:03 02.08.2009

  <p>I bardzo dobrze!</p>

 • Grzaś 18:38 02.08.2009

  <p>A ja tam nic nie mam do IE ale jednak jest to lepszy pomysł z tym aby miec wybór przeglądarki niż jej wogóle nie mieć.</p>

 • PWL 20:57 09.08.2009

  <p>Dokladnie tak. Jak bym nie mial przegladarki to bym takze nie mogl pobrac tej mozilli. Czytalem na forum te durne posty :</p> <p>"i dobrze ze nie bedze IE", "IE to gowno, ja se korzystam z mozilli", albo cos w stylu "zaraz po instalacji systemu wgram sobie mozille"</p> <p>Ciekawe tylko jak! Najpierw by trzeba bylo isc do jakies kafejki lub sasiada lub kumpla/kolezanki itp. sciagnac, nagrac na penndrive lub karte pamieci i wgrac bo przeczesz nie mieli bysmy przegladarki. Uwazam ze lepiej jest miec IE niz go nie miec :P</p> <p>Pozdrawiam</p>

 • MWPL 21:09 06.07.2018

  Tak wiem, data ale Internet Explorer jest potrzebny...... . Do ściągnięcia innej przeglądarki i znikomego korzystania z IE.

Skomentuj

Autor