Menu kategorii
 • Jak aktywować automatyczne czyszczenie zbędnych plików w Windows 10 Creators Update?

  Jak aktywować automatyczne czyszczenie zbędnych plików w Windows 10 Creators Update?

   Amadeusz Labuda
  Amadeusz Labuda
  00:00
  10.05.2017
  1325 wyświetleń

  Zdecydowanie jedną z przydatniejszych nowinek jakie przyniosła nam aktualizacja Creators Update jest funkcja automatycznego czyszczenia zbędnych plików. Umożliwia nam ona działanie bez obawy o to, że w pewnym momencie nasz system wyświetli agonalne błaganie o zwolnienie miejsca (zwykle na dysku C). W tym krótkim poradniku dowiecie się jak dokładnie aktywować samą funkcję, oraz jak ustalić jej elementy składowe.

  Ustawienia Pamięci

  1. Aby włączyć opisywaną funkcję, musimy w pierwszej kolejności udać się do panelu Ustawień skąd udajemy się do zakładki Pamięć obecnej w kategorii System.
  2. Widoczny w niej poniżej stanu pamięci na dyskach przełącznik opisany jako Czujnik pamięci to właśnie opcja, której szukamy. Przełączenie go włącza całą omawianą funkcję, a więc zarówno czyszczenie zawartości kosza, jak i nieużywanych plików tymczasowych.
  3. Jeśli zechcemy zmienić konfigurację tak, by system samoczynnie usuwał tylko jeden z tych elementów należy wejść w konfigurację Czujnika pamięci klikając łącze Zmień sposób zwalniania miejsca.
  4. Wewnątrz znajdziemy dwa suwaki, odpowiedzialne za uwzględnienie w procesie czyszczenia obu wspomnianych typów danych.

  Ponadto, w dolnej części okna znajdziemy przycisk Oczyść teraz służący do natychmiastowego wykonania opisywanej operacji. Może się to okazać przydatne, gdy kończy się nam miejsce, zaś do kolejnego czyszczenia pozostało jeszcze trochę czasu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Porządkowanie i optymalizacja Windows 10