Jak Microsoft odnosi się do feedbacku w Centrum opinii?

Jak Microsoft odnosi się do feedbacku w Centrum opinii?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:45
30.11.2017
0 komentarzy
1468 wyświetleń

Windows 10 budowany jest w oparciu o feedback użytkowników. Wielomilionowa społeczność Windows Insider na bieżąco testuje zmiany i przesyła opinie, które po uzyskaniu znaczącej liczby głosów są przez twórców rozważane i ewentualnie wprowadzane. To oczywiście oficjalna wersja. A jak jest naprawdę? Z tym bywa różnie.

Być może niektórzy pamiętają, jak sprawdzaliśmy 10 najważniejszych próśb Insiderów w Centrum opinii i ich status. Implementacji, poprawki lub rozwiązania problemu doczekała się tylko połowa, 2 były sprawdzane, a 3 jedynie "otrzymane". Wskazywałoby to na niezły bilans. Microsoft dość często na listach zmian kompilacji zaznacza też, które zmiany są efektem feedbacku oraz stara się bezpośrednio powiadamiać Insiderów, że ich feedback wykorzystano. Czasem bywa jednak tak, że prośba zostaje odebrana, ale odpowiedź na nią ma się jak piernik do wiatraka. Na taki przykład natrafili użytkownicy forum Reddit. Zobaczcie sami.

Centrum opinii Windows 10 - wykorzystanie feedbacku przez Microsoft

Prośba, choć uzyskała stosunkowo niewiele głosów, wydaje się nad wyraz sensowna: "Proszę, otwórzcie ponownie Project Astoria. Uczyńcie aplikacje na Androida dostępnymi dla Windows 10 Mobile. Byłoby to idealnym prezentem dla społeczności i ludzi, którzy nadal chcą pozostać przy urządzeniach z Windows 10 Mobile. Posunięcie to przedłużyłoby życie Windows 10 Mobile dla osób, którym na tym zależy". Microsoft odpowiedział, że... funkcja Tap to pay jest dostępna w aplikacji Portfel w kompilacji 14360 lub wyższych. Całość wygląda na przeklejony gotowiec, kompletnie nie na temat.

Być może niefortunna odpowiedź inżyniera z Microsoft jest jednostkowym przypadkiem niedopatrzenia - w końcu pomyłki mogą zdarzyć się każdemu, zwłaszcza podczas pracy z tak obszernym i różnorodnym materiałem. Z drugiej strony więcej takich pomyłek może nadwyrężyć reputację programu Insider, w którym aktywnie i pro bono uczestniczą tysiące użytkowników.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-demonstrates-much-attention-give-windows-10-feedback-hub/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor