Inżynierowie i projektanci 3D skorzystają z technologii HoloLens

Inżynierowie i projektanci 3D skorzystają z technologii HoloLens

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:41
01.12.2015
1 komentarz
1493 wyświetlenia

Projektanci przemysłowi i inżynierowie nie mają zbyt często atrakcyjnej wizualnie pracy, ale niebawem może się to zmienić. Microsoft nawiązał bowiem współpracę z Autodesk, a jej cel to stworzenie "opartego na chmurze, pełnowartościowego narzędzia do kolaboracyjnego projektowania 3D". Innymi słowy, integracja Autodesk Fusion 360 z Microsoft HoloLens wniesie więcej życia do projektów 3D, wizualizując je w zmiksowanej rzeczywistości holograficznej.

Menadżer studia HoloLens, Ben Sugden, określa nowo zawiązane partnerstwo jako przynoszące rozwiązanie, którego dotąd nie spotykało się na rynku projektowym: "W przeciwieństwie do jakiejkolwiek innej technologii, HoloLens używa zmiksowanej rzeczywistości by wnieść holograficzną, trójwymiarową zawartość do świata realnego, pozwalając projektantom zobaczyć zawartość 3D w wysokiej jakości, oryginalnym rozmiarze i skali zależnej od innych obiektów w świecie rzeczywistym, wraz z możliwością swobodnego poruszania się wokół nich". Jak taka współpraca może wyglądać? Przykłady znajdziecie w wideo poniżej.

Kluczem współpracy obu technologii jest wizualizacja, bowiem "jedną z najtrudniejszych rzeczy związanych z tym doświadczeniem jest to, w jaki sposób opisać je słowami czy nawet obrazami. Zmontowaliśmy jednak wideo, które ilustruje, w jaki sposób inżynier mechanik i projektant przemysłowy mogą pracować wspólnie w przestrzeni holograficznej, by rozwiązywać zróżnicowane zadania w bardziej kolaboracyjny sposób, którego nie mogliby bez tego osiągnąć" - mówi Garin Gardiner z Autodesk.

Współpraca obu firm rozpoczęła się w ubiegłym roku, jeszcze zanim HoloLens został ukazany światu. Gardiner dodaje, że "przyszłość komputerów holograficznych jest znacznie bliższa, niż wszystkim się wydaje" i wyraża nadzieję, że projekt zostanie uruchomiony w "bliskiej przyszłości". Deweloperska edycja HoloLens trafi na rynek już w pierwszym kwartale 2016 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/hololens-partners-with-autodesks-fusion-360

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

  • Cyborg 22:02 04.12.2015

    Jako inżynier mechanik-projektant pracujący zawodowo z zaawansowanym oprogramowaniem 3D CAD/CAM powiem krótko - buhahaha! Inżynierowi bardziej by się przydał dobry akcelerator graficzny i manipulator 3D niż gogle w których sobie obaj panowie niechybnie porozwalają głowy.

Skomentuj

Autor