Internet Explorer na Androidzie? Wszystko możliwe...

Internet Explorer na Androidzie? Wszystko możliwe...

 Piotr Maciejko
Piotr Maciejko
21:03
04.03.2014
0 komentarzy
1816 wyświetleń

Niedawno pisaliśmy o dynamicznym wzroście popularności Internet Explorer 11. Przeglądarka ta znajduje się aktualnie na drugim miejscu pod względem popularności i posiada udział w rynku na poziomie 21,73 procent. Łącznie wszystkie wersje Internet Explorer stanowią prawie 60 procent rynku.

Okazuje się, że Microsoft prawdopodobnie nie zamierza poprzestać na klasycznych komputerach. Firma ponoć pracuje nad wersją swojej przeglądarki dla konkurencyjnego systemu mobilnego – Android. Taką informacją podzielił się na Twitterze użytkownik dovellonsky. Biorąc pod uwagę udział Androida w rynku mobilnym, taki ruch ze strony giganta byłby dość logiczny. Należy jednak zwrócić uwagę, że owy użytkownik nie posiada powiązań z firmami Google i Microsoft, a jak sam twierdzi, informacja ta nie może zostać zweryfikowana, gdyż nie dysponuje on publicznymi dowodami.

Nawet jeśli ta pogłoska okaże się nieprawdą, pomysł sam w sobie nie jest zły. Minie jeszcze sporo czasu zanim Windows Phone osiągnie popularność zbliżoną do tej, jaką dysponuje mobilny system Google. Pojawienie się Internet Explorer w wersji dla Androida dałoby wymierne korzyści – wyniki uzyskane przez tą przeglądarkę stałyby się niezależne od wyników Windows Phone.

W najbliższym czasie raczej nie ma co liczyć na pojawienie się Internet Explorer w wersji dla Androida. Póki co Microsoft skupia się na rozwoju produktów i usług dla własnej platformy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.techienews.co.uk/977323/microsoft-internet-explorer-heading-android/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor