Inteligentny TV z Windows 10: Microsoft nawiązał współpracę z Videocon

Inteligentny TV z Windows 10: Microsoft nawiązał współpracę z Videocon

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:07
28.10.2015
1 komentarz
1833 wyświetlenia

Videocon to indyjska korporacja, specjalizująca się w produkcji elektroniki konsumenckiej i AGD. Firma podjęła współpracę z Microsoft, by stworzyć pierwszy na świecie hybrydowy telewizor LED z systemem Windows 10 na pokładzie. TV wejdzie na rynek w dwóch wariantach: 32-calowym i 40-calowym. Jak zaznacza producent, urządzenie pozwala na szybkie przełączanie się między trybami PC i TV.

Urządzenie, o którym Videocon pisze "One Touch PC, One Touch TV" posiada ekran full-HD (1920 x 1080 pikseli), 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia kartą microSD do 128 GB. Pod względem łączności telewizor oferuje podstawowe rozwiązania: porty HDMI i Wi-Fi. Jeśli zaś chodzi o oprogramowanie, na pokładzie znajdziemy system Windows 10 i pakiet burowy Microsoft Office (obecnie nie wiadomo, w jakich wersjach). Cena modelu 32-calowego wynosi 39990 rupii indyjskich (ok. 2410 zł), zaś 40 cale to już 52990 rupii (ok. 3194 zł).

Videocon

"W tych sybko zmieniających się czasach zdaliśmy sobie sprawę, że nasi klienci potrzebują łatwego i wygodnego dostępu do technologii, dlatego też zaprojektowaliśmy pierwszą na świecie hybrydę TV/PC. Na chwilę obecną mamy jedynie 32- i 40-calowe modele, popularne w segmencie konsumenckim. W zależności od feedbacku wypuścimy też wersje 55-, 65- i 24-calową." - mówił podczas premiery urządzenia Akshay Dhoot z Videocon. "Tym innowacyjnym produktem zamierzamy rozszerzyć doświadczenie Windows 10 na kolejnych użytkowników... W Microsoft nieustannie pomagamy naszym partnerom we wchodzeniu w nowe kategorie i tworzeniu innowacyjnych produktów, które oferują naszym klientom najlepsze doświadczenia użytkownika w przystępnych cenach" - komentuje Vineet Duran z Microsoft.

Biorąc pod uwagę sporą liczbę inteligentnych TV z Androidem, konkurencyjny produkt z Windows 10 wydaje się ciekawą alternatywą. Tym samym nowy system Microsoftu ma szansę trafić na kolejny segment urządzeń. Do tego przecież zmierzali jego twórcy. Windows 10 - obok PC, tabletów, smartfonów czy inteligentnych TV - może napędzać też zarówno produkowane masowo, jak i unikalne urządzenia z segmentu IoT (Internet of Things).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/videocon-teams-up-with-microsoft-for-worlds-first-windows-10-tv

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

  • tomjack7777 08:16 04.11.2015

    od kilku tygodni używam Intel Compute Stick i jestem zadowolony. jest to 4 razy tańsza opcja komputeryzacji TV Pochwala należy się też "MouseWithoutBorders" od Microsoft-u. Poprawcie tylko literkę "ł" - nie działa w MouseWithoutBorders pozdrowienia tjn

Skomentuj

Autor