Intel i Microsoft pracują nad problemem skróconej żywotności baterii

Intel i Microsoft pracują nad problemem skróconej żywotności baterii

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
15:48
25.07.2015
1 komentarz
2057 wyświetleń

Kilka miesięcy temu Microsoft ogłosił, że swój nowy system operacyjny wyda na rynek 29 lipca bieżącego roku. Od tamtej pory prace nad produktem wyraźnie przyspieszyły, by przed wskazanym terminem udało się firmie przygotować jak najlepiej dopracowany system. Niestety, choć do premiery Windows 10 zostało już tylko kilka dni, w systemie tym nadal znajduje się niepokojąco duża liczba błędów, czego dowodem może być olbrzymia liczba wydanych w ubiegłym tygodniu poprawek i aktualizacji do kompilacji o numerze 10240.

Dziś wiemy, że Microsoft nie ze wszystkimi błędami jest sobie w stanie poradzić sam, gdyż niektóre z nich są problemami związanymi bezpośrednio ze sprzętem i dedykowanymi mu sterownikami. Jednym z takich problemów jest błąd skracający żywotność baterii na laptopach bazujących na platformie firmy Intel. Jak czytamy w komunikacie firmy, Intel współpracuje z Microsoft nad optymalizacją sterowników zapewniających żywotność baterii na urządzeniach Windows 10 w obszarze całej platformy Intel. W trakcie prowadzonych prac firma zauważyła niewielkie spadki żywotności baterii, przy czym największe odchylenia wynosiły nie więcej niż 10 procent.

Intel oczekuje jednak, że po uporaniu się z tym problemem i wydaniu finalnej wersji sterowników czas życia baterii będzie w przypadku urządzeń Windows 10 porównywalny z żywotnością baterii na urządzeniach z Windows 8.1. Pytanie tylko, czy wszystkie tego rodzaju błędy i niedociągnięcia uda się do środy z systemu usunąć. Na razie nie ma jednak co zachodzić w głowę, bo nawet jeśli Microsoft nie zdoła w pełni przygotować swojego systemu na dzień premiery, to zanim otrzyma go większa liczba użytkowników firma powinna mieć jeszcze odrobinę czasu na jego dokończenie. Zgodnie z zapowiedzią korporacji, system ten otrzymają najpierw aktywni testerzy programu Windows Insider, a dopiero potem zacznie on trafiać do pozostałych użytkowników.

Windows 10 to coś znacznie więcej niż tylko nowy system operacyjny. Windows 10 to także cała gama zoptymalizowanych pod ten system urządzeń, które zaczną pojawiać się wkrótce po jego premierze. Jak informował niedawno sam Microsoft, najwięksi producenci sprzętu pracują obecnie nad ponad 2000 różnego rodzaju komputerów, tabletów, smartfonów, urządzeń 2-w-1 i wielu innych produktów z Windows 10. Stąd też pełne ręce roboty ma nie tylko Microsoft, ale także największe potęgi w dziedzinie produkcji sprzętu komputerowego. Takie firmy, jak Acer, Dell, Intel czy HP, prowadzą obecnie końcowe testy i wprowadzają ostatnie poprawki do swoich nowych produktów z Windows 10 oraz dedykowanych im akcesoriów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Seba 23:19 01.08.2015

    I nie udało się bateria nie wytrzymuję nawet 40minut przy pełnym naładowaniu

Skomentuj

Autor