Intel będzie napędzać nowe smartfony Microsoftu?

Intel będzie napędzać nowe smartfony Microsoftu?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:10
07.11.2016
0 komentarzy
1907 wyświetleń

Znany i sprawdzony publikator przecieków, Evan Blass, zamieścił na Twitterze grafiki promocyjne smartfona z Windows 10 Mobile, który rzekomo pod obudową ma procesor Intela klasy laptop. Złącze USB-C wskazuje, że mamy do czynienia ze stosunkowo świeżym pomysłem. Czy mamy już do czynienia z równie tajemniczym, co rewolucyjnym Surface Phone?

Opublikowane materiały @Evleaks opatrzył komentarzem: "[Telefon] zasilany przez procesor Intel klasy laptop - czy to was rozwali?". Większość pasjonatów technologii od razu rozpozna dzieło Photoshopa - są to więc bardziej grafiki poglądowe aniżeli realne zdjęcia produktu. Evleaks przekonuje, że to jednak coś więcej, niż koncept. Microsoft ma bowiem powrócić do świata smartfonów z czymś zupełnie przełomowym. Wielu wierzy, że odbędzie się to pod szyldem Surface Phone. Telefon (czy może raczej phablet) o mocy i możliwościach laptopa mógłby okazać się kolejną rewolucją i wyznaczyć nową kategorię, do czego - swoją drogą - przywykliśmy już, komentując coraz to nowe propozycje działu Surface. Swoją drogą, w całym tym projekcie nie mówi się już nawet o marce Lumia.

Co takiego może nas rozwalić w kolejnym smartfonie? Choćby możliwość uruchamiania aplikacji x86 w Windows 10 Mobile. Obecnie taka funkcja istnieje tylko w telefonach z Continuum, oferuje ją HP i jest płatna. Wszystko odbywa się w chmurze i jest strumieniowane z powrotem na telefon. Microsfot może pójść o krok dalej, dołączają do telefonu procesor typowy dla PC, co pozwoli natywnie i bez żadnych opłat uruchamiać miliony klasycznych aplikacji. Ciągle znajdujemy się w sferze domysłów, niemniej Evleaks przekonuje, że projekt jest całkiem realny:

Szansę na zaprezentowanie rewolucyjnego smartfona Microsoft miał na przykład w październiku. Firma postanowiła jednak skupić się na Surface Studio i Surface Book i7. Być może zbliżająca się aktualizacja Windows 10 Creators Update nie została jeszcze przygotowana na współpracę z Intel w ramach Windows 10 Mobile, jednak możemy się tego spodziewać po kolejnych aktualizacjach - w końcu Redstone nie skończy się na wersji 2 lub 3...


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/was-microsoft-planning-an-intel-powered-windows-phone

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor