Insiderzy otrzymają narzędzie odblokowujące aktualizacje

Insiderzy otrzymają narzędzie odblokowujące aktualizacje

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
13:08
17.04.2018
0 komentarzy
693 wyświetlenia

Przynależność do grona użytkowników Windows Insider i chęć testowania nowych funkcji wiąże się z koniecznością instalowania kolejnych wersji rozwojowych systemu Windows 10. Niestety, przypadłością każdej nowej wersji są błędy, które na różnych urządzeniach mogą powodować różne niepożądane działania. Jednym z takich działań może być zablokowanie usługi Windows Update, co uniemożliwia pobranie i instalację kolejnych wersji. Długo to trwało, ale na szczęście Microsoft rozpoczął prace nad narzędziem umożliwiającym rozwiązanie tego problemu.

Windows Insider

Jak na razie jedynym obejściem problemu "utknięcia" w danej wersji rozwojowej po zablokowaniu Windows Update jest pobranie obrazu ISO z nowszą wersją systemu, utworzenie bootowalnego nośnika USB i wykonanie aktualizacji. Niestety, nie każdy ma na to czas, ochotę czy po prostu tyle doświadczenia, aby przejść przez ten proces.

Jason Howard, Senior Program Manager w Windows Insider Team, na oficjalnym forum programu Windows Insider przyznał, że zespół zdaje sobie sprawę z istnienia tego problemu, a także, że nie ma nic fajnego w uczestnictwie w Windows Insider bez możliwości korzystania z nowości udostępnianych w programie. Howard w swojej wypowiedzi wyraźnie zaznacza, że kolejnym głównym celem programu Windows Insider jest zapewnienie dostarczania użytkownikom aktualizacji. W tym celu Microsoft wyda proste narzędzie, które pozwoli na przeprowadzenie aktualizacji w przypadku braku dostępności Windows Update. Niestety, Howard nie mówi, kiedy możemy spodziewać się wydania tego narzędzia i prosi o śledzenie nowości w programie Insider.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-working-on-new-tool-to-help-windows-insiders-stuck-on-older-preview-builds

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor