Insider Preview wstrzymany do czasu wprowadzenia Unified Update Platform (UUP)

Insider Preview wstrzymany do czasu wprowadzenia Unified Update Platform (UUP)

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:45
04.12.2016
0 komentarzy
1992 wyświetlenia

Microsoft wstrzymał udostępnianie buildów Windows 10 Insider Preview w kręgach Slow i Fast, przygotowując się do całościowego wprowadzenia nowego mechanizmu dla przyszłych aktualizacji. Chodzi oczywiście o Unified Update Platform (UUP), który zadebiutował w mobilnym buildzie 14959 i miał zostać wkrótce wprowadzony dla PC.

UUP swoim działaniem przypomina niejako aktualizacje zbiorcze. Użytkownicy podczas aktualizowania pobierają tylko te zmiany, które wprowadzono od czasu ostatniej aktualizacji, a nie cały build. Pozwala to zmniejszyć o blisko 35% rozmiary pakietu do pobrania. UUP stanie się ogólnodostępne w wydaniu Creators Update, ale już teraz jest wprowadzane do kompilacji Insider Preview. Zanim to jednak nastąpi, Microsoft pauzuje dopływ nowych buildów.

"Stajemy się gotowi do startu wydawania buildów PC dla Insiderów z wykorzystaniem UUP. By się do tego przygotować, zamierzamy wstrzymać wszystkie buildy PC z kręgów Fast i Slow, poczynając od tego tygodnia (piątek 2.12). Zaczniemy udostępniać ostatnie buildy poprzez UUP, zaczynając od naszych wewnętrznych kręgów, a następnie Insiderom w zależności od kryteriów poszczególnych kręgów. Jesteśmy podekscytowani, udostępniając Insiderom buildy PC z użyciem UUP! Buildy mobilne nie podlegają [temu wstrzymaniu]" - pisze Dona Sarkar z programu Windows Insider.

Jak dodaje Brandon LeBlanc z programu Windows Insider, celem jest udostępnienie najbliższej kompilacji poprzez nowy model dostarczania. Co to oznacza dla użytkowników? Przede wszystkim znacznie skrócony czas pobierania aktualizacji (nowego builda) i jej instalowania. Poza tym nie zauważymy raczej żadnych zmian, jako że tradycyjny sposób aktualizowania przez Windows Update pozostaje taki sam.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-pauses-windows-10-insider-previews-for-pc-to-prepare-for-unified-update-platform

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor