Huawei szykuje nowe MateBooki z Windows 10 i... procesorem Kaby Lake?

Huawei szykuje nowe MateBooki z Windows 10 i... procesorem Kaby Lake?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:51
11.04.2017
0 komentarzy
1601 wyświetlenie

Mobile World Congress 2016 obfitował w interesujące zapowiedzi. Jedna z nich była udziałem Huawei, który przedstawił elegancki tablet z modułem klawiatury o nazwie MateBook. Choć jego pierwsza generacja robiła wrażenie, nic nie wróżyło następcy na tegorocznym MWC. Okazuje się jednak, że linia MateBooków doczeka się następcy i to nie jednego, a trzech!

Jak donosi znany nam użytkownik Twittera, Evan Blass (@evleaks), chiński koncern planuje wydanie trzech nowych urządzeń z Windows 10. MateBook D, MateBook E oraz MateBook X mimo przynależności do tej samej rodziny mają się nieco różnić pod względem budowy. Model E wydaje się najbardziej zbliżony do pierwotnej koncepcji MateBooka, na co wskazuje zbliżony wygląd. Pozostałe dwa wykazują już więcej różnic i są to prawdopodobnie bardziej konwencjonalne notebooki. MateBook D wygląda na kompaktowego laptopa z prawdziwego zdarzenia i posiada całkiem pokaźny zestaw portów.

Trochę więcej wiadomo na temat MateBooka X. Według nieoficjalnych raportów urządzenie rozwijane pod nazwą projektową 'Pascal' wyposażone będzie w 15-calowy ekran, 7 generacji (Kaby Lake) procesor Intel Core i5-7200U i 8 GB pamięci RAM. Prawdopodobnie w ofercie znajdą się też inne, opcjonalne konfiguracje CPU/RAM.

Grafiki koncepcyjne, które widzimy powyżej, trafiły do sieci nieoficjalnie, stąd też nie wiadomo, na kiedy producent zaplanował pierwszą demonstrację nowej generacji MateBooków. Niewykluczone, że zadebiutuje ona jeszcze z aktualizacją Windows 10 Creators Update, choć Huawei może zechcieć poczekać na drugą w tym roku aktualizację - Redstone 3.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/images-reveal-three-windows-10-devices-from-huawei-expected-to-include-kaby-lake-processors

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor